Blog

Woodward, SüperLig'e geri dönemeyeceği inancıyla istifa etti

Ed Woodward, Manchester United başkan yardımcılığından istifa etti çünkü sahiplerinin Süper Lig’i birleştirme planlarını destekleyemedi, Sky Sports News.

Salı gecesi Woodward’ın yıl sonunda Old Trafford’daki rolünden çekileceği açıklandı.

United’ın geçişini onaylarken Süper Lig’den bahsetmemiş olmasına rağmen, kulübün zorlu rekabetten çekilme konusunda Premier Lig’in geri kalan ‘Big Six’e katılmasından sadece saatler önce geldi. .

United, 12 Pazar gecesi Süper Lig’i kuracaklarını duyuran kurucu kulüpler. Woodward UEFA’daki rollerinden çekilirken, Avrupa Kulüpler Birliği’nden ayrılmak için harekete geçtiler.

  • Angry Man Utd hayranları Carrington’da Glazer protestosunda
  • ‘Big Six’ şefleri Premier League toplantısında istifa etmek istedi
  • Ed Woodward, Man Utd başkan yardımcılığından istifa edecek

Planlar taraftarlar, ligler ve yönetim organları tarafından öfkeyle karşılandı. UEFA başkanı Aleksander Ceferin, Woodward’ın Şampiyonlar Ligi reformlarını United’ın rakip Süper Lig’deki rolünü açıklamasından birkaç gün önce desteklediğini, stratejileri destekleyen yöneticileri “yılanlar” ve “yalancılar” olarak damgaladığını belirtti.

Ancak Woodward’ın Pazartesi önerileri destekleyemeyeceğine inandığı için geri çekilme kararı aldığı biliniyor . Glazers’ın 2000 ve ‘da genel başkan yardımcısı oldu .

woodward, süperlig'e geri dönemeyeceği inancıyla istifa etti 1: 23
Geçmişte yönetime girdiği için birkaç alt lig kulübü cezalandırılırken, Paul Robinson ayrılıkçı ‘Big Six’in benzer şekilde düşürülmesi gerekip gerekmediğini tartışıyor

Salı günü ölümünü onaylayan Woodward, “United’ı görevlendirdiğim için son derece gurur duyuyorum ve dünyanın en iyisi için performans sergilemek bir onurdu. geçmişin futbol kulübü 16 yıl. Kulüp gelecek için iyi bir konumdadır ve yıl sonunda uzaklaşmak zor olacak.

“Avrupa Ligi’ni, FA Kupası’nı ve EFL Kupası’nı kazandığımız bir dönemde Old Trafford’da geçirdiğim zamanın hatıralarına değer vereceğim. Bu kulübün kültürünün bu yenilenmesinden gurur duyuyorum. ve Manchester United oyununa geri dönmemiz .

“Burada geçirdiğim süre boyunca kadroya 1 milyardan fazla yatırım yaptık ve oyuncuların kaydettiği ilerlemeden özellikle memnunum Ole Gunnar Solskjaer ve eğitim ekibinin zekice önderliğinde son birkaç on yılda yapıldı .

“Son zamanlarda sahada ve antrenman ve futbol kadrosunda yaptığımız değişikliklerle bu harika kulübün kısa bir süre sonra gümüş eşyaları tekrar kaldıracağına eminim . Hak ediyor.

“Görev sürem boyunca takımın Premier Lig’i kazanmasını umutsuzca istedim ve onu ateşli taraftarlarımıza geri almak için üslerin yerinde olduğundan eminim.”

United başkanı Joel Glazer şunları ekledi: “Ed Woodward kulübe büyük bir ayrıcalıkla hizmet etti. United’daki herkes adına, yorulmak bilmeyen bağlılığı ve çalışması sayesinde içten teşekkürlerimizi kayda geçirmek isterim .

“Kulübe olan katkısı muazzamdı ve Old Trafford’da Manchester United ailesinin bir parçası olarak her zaman memnuniyetle karşılanacak.”

Angry Man Utd hayranları, Carrington’daki Glazer protestosunda

Glazer ailesinin mülkiyetini protesto eden öfkeli Manchester United taraftarları kulübün Carrington’a her iki girişi de engelledi Süper Lig çöküşünün ardından Perşembe sabahı antrenman sahası.

woodward, süperlig'e geri dönemeyeceği inancıyla istifa etti 3: 15
Bir grup Manchester United taraftarı, Glazer’ın eline geçmesini protesto etmek için kulübün antrenman sahasının dışında pankartlarla toplandı

Süper Lig başkan yardımcısı olarak verilen Joel Glazer Pazar günü bomba duyurusu yapıldıktan sonra, Çarşamba günü kulübün çekilmesinin ardından tüm United taraftarlarına açık bir mektupla özür diledi. programlar önceki gün.

Perşembe günü bir United duyurusunu okudu “Bu sabah kabaca sabah 9’da, bir takım kulüp antrenman sahasına girdi.” “Süpervizör ve diğerleri onlarla konuştu. Binalar korundu ve grup siteyi terk etti .”

Etrafında 20 protestocular afişlerle Carrington’a ulaştılar ve zorla resepsiyona ve birinci takım koçluk alanına girdiler. Yetkililer eğitim alanına çağrıldı .

Ole Gunnar Solskjaer, Michael Carrick, Darren Fletcher ve Nemanja Matic tarafından aşıklara hitap ederken birleşti ve ardından dağılanlar.

Neville: Woodward, futbol zamanı bitti

Kulüp efsanesi Gary Neville, Woodward’ın United’dan ayrılmasını memnuniyetle karşıladı ve Salı günü haberler çıktığından beri dalgalanan bir emojiyi tweetledi.

woodward, süperlig'e geri dönemeyeceği inancıyla istifa etti 3: 13
Gary Neville, kulübün başkan yardımcılığından istifa ettikten sonra Ed Woodward’ın ölümünün kaçınılmaz olduğunu söylüyor

Tartışılıyor Gökyüzü sporları, Neville, Woodward’ın futboldaki zamanının tamamlandığını bildiği için istifa ettiğini ‘belirtti ve : “Biz açıkça neden zamanlamanın şimdi olduğunu bilmiyorum.

“Sülükler onu bir otobüsün altına atabilirdi, bu yüzden bu konuda çok az şüphe var. Ya da Ed Woodward’ın güzelleşeceğini bilmesi mantıklı bir şey olabilirdi Mutfakta önümüzdeki birkaç ay içinde sıcak ve oradan kaçması gerekiyordu.

“Meselenin basit gerçeği, sadece Ed Woodward değil, içeri giren ve oturan her yönetici Premier Lig masası, UEFA veya FIFA komitelerinde yer alan her yönetici, o kulüpten atılmayı istiyor çünkü tekrar ortaya çıkıp güvenilir olmalarının bir yolu yok . “