Blog

Çevrimiçi ırkçı taciz

Villa, Mings’e gönderilen ‘aşağılık’ çevrimiçi ırkçı tacizden ‘tiksindi’

Aston Villa, savunmacının sosyal medyada ırkçılığa maruz kaldığını açıklamasının ardından Tyrone Mings’e gönderilen tacizi kınadı.

Stoper Twitter hesabında bir ekran görüntüsü yayınladı. Cuma günü Instagram’dan ırkçı bir mesaj geldi.

Mings tweet attı: “Sosyal medyanın hayatında filtresiz başka bir gün … Lütfen bizim için üzülmeyin, yan durun Değişim mücadelesinde yan yana. Sosyal medya onsuz daha güvenli olamaz. “

Kulübü Aston Villa, vahiyden” tiksindiklerini “ve futbolla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

  • Thierry Henry: Irkçılıktan bahsetmekten yoruldum
  • Tyrone Mings: Futbol Thierry Henry’nin liderliğini takip edebilir
  • Mikel Arteta, Slavia Prag karşısında diz çökmüş oyuncuları destekliyor

Bir açıklama: “Aston Villa tiksindi b y sosyal medyada Tyrone Mings’e yönelik korkunç ırkçı taciz.

“Bu sabahın erken saatlerinde Tyrone, sosyal medya hesabından iğrenç ve alçak bir özel mesaj aldı.

“Her türlü ırk ayrımcılığını kınıyoruz ve ırkçılığa karşı mücadelede ilham verici bir figür olan Tyrone ile omuz omuza durmaya devam edeceğiz.

” Kulüp, Bu utanç verici çevrimiçi davranışla mücadele etmek için Premier Lig, futbol otoriteleri ve sosyal medya platformlarıyla yakın çalışmaya devam edin. “

Sky Sports News, yorum için Instagram’ın sahibi olan Facebook ile iletişime geçti.

tyrone mings discusses the act of taking a knee 11: 38
Aston Villa’dan Tyrone Mings, oyuncuların diz çökmeye devam etmesi gerektiğini söylüyor ve hala güçlü bir anti- ırkçılık mesajı

İngiltere, uzun bir profesyonel futbolcular listesindeki son örneği takiben stoperleri desteklemekte de hızlı davrandı. İnternette ırksal olarak tacize uğrayanlar, son aylarda da hedeflenenler arasında Marcus Rashford, Trent Alexander-Arnold ve Raheem Sterling.

İngiltere’nin resmi Twitter hesabındaki bir gönderi: “Yollarımız tükeniyor. şunu söylemek gerekirse: İnternette insanları ırkçı olarak taciz etmeyi bırakın. Bu kesinlikle kabul edilemez. Seninleyiz, @ OfficialTM – 3. “

Mings, Nisan ayının başında sosyal medya karartmasının Gökyüzü sporları.

28 – geçenlerde bir yaşındaki oyuncu, maçlardan önce diz çökmeye devam etmeleri gerektiğini söyledi ve bu jestin ırkçılığa meydan okumak için hala güçlü bir mesaj taşıdığına inanıyor.

Mings mücadelede aktif. Profesyonel futbolda ırk ayrımcılığına karşı. Kendisinin ve birkaç İngiliz futbolcunun Bulgaristan’daki taraftarlar tarafından uluslararası ilk maçında

ırkçılıkla taciz edilmesinin ardından, oyuncuların ırkçılıkla mücadelede “öncü” olarak hareket edebileceklerini söyledi. .

Futbolun ırkla mücadelesinde ön saftaydı ism geçen yıl. Aston Villa, Haziran ayında Sheffield United’ı almadan önce 2019 Proje Yeniden Başlatma sırasında Mings, bir maçtan önce diz çöktüren ilk Premier Lig oyuncuları grubuydu.

Stoper daha sonra kararını sorguladı. Black Lives Matter logosu 2019 – 21 mevsim ve ayrıca Futbol Federasyonu’nun Liderlik Çeşitliliği Kodunun oluşturulmasına yardımcı oldu.

Mings, çabaları için Futbol Kara Listesinde gösterildi. ve bu yılın başlarında, savunmacı hükümet ve bir grup yüksek profilli sporcu ve kadın, toplum içinde artan çevrimiçi ayrımcılık seviyelerine ilişkin görüşlerini paylaşacak. ame.

preview image 2: 01

Don Goodman, Swansea’nın sosyal medyayı boykot etme kararının çevrimiçi tacize karşı gerçek eylemin başlangıcı olacağını umduğunu söylüyor

Eski Arsenal ve Barcelona forvet Thierry Henry, platformların “göz ardı edilemeyecek kadar zehirli” olması nedeniyle kısa süre önce Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını kapattı.

Sky Bet Championship Swansea ve Birmingham, bir hafta süren sosyal medya boykotlarını sona erdirdi. Perşembe günü Rangers oyuncuları ve personeli de Glen Kamara ve Kemar Roofe’u desteklemek için benzer bir boykot yaptılar.

Artan suistimal seviyelerinin ve Liverpool takım arkadaşlarının bir kısmının ardından Jordan Henderson, sosyal medya hesaplarının kontrolünü bir siber zorbalık hayır kurumu olan Cybersmile Foundation’a devretti ve orta saha oyuncusu platformlardan tamamen çıkabileceğini söylüyor.

Ayrımcılıkla mücadele kurumu Kick İngiliz üst düzey kulüplerin böyle bir hamle yapmayı düşündükleri raporların ortasında, Premier Lig çapındaki herhangi bir boykotu destekleyeceklerini belirtti.

patrick van aanholt (pa) 1: 21

Crystal Palace savunucusu Patrick van Aanholt, ırkçılığın Avrupa’nın en iyi liglerinin tamamında bir sorun olduğunu ve Instagram’da ırkçı olarak istismara uğradığını açıkladıktan sonra durdurulması gerektiğini söylüyor

Nefret Bizi Durduramaz

Gökyüzü sporları

kendini skysports.com’u ve sosyal medya platformlarındaki kanallarımızı yorum için bir yer yapmaya adamıştır ve kötüye kullanım, nefret ve küfür içermeyen tartışmalar.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.skysports.com/hatewontstopus

Bir yanıt görürseniz Gökyüzü sporları ırk, renk, cinsiyet, milliyet, etnik köken, engellilik, din, cinsellik, yaş veya sınıf temelinde nefret ifadesi içeren yayınlar ve / veya içerikler lütfen nefret dolu gönderinin URL’sini kopyalayın veya ekran görüntüsü alın ve bize e-posta gönderin buradan.

Irkçılığı bildirme 20210410130204

Çevrimiçi Raporlama Formu | Kick It Out

Kick It Out, futbolun eşitlik ve kapsayıcı kuruluşudur – ayrımcılığa meydan okumak, kapsayıcı uygulamaları teşvik etmek ve pozitif değişim için kampanya yapmak için futbol, eğitim ve toplum sektörlerinde çalışmaktadır.

www.kickitout.org