Blog

Tuchel: Havertz a'tropikal tipte bir adam değil '

Thomas Tuchel, eleştirmenlerin Chelsea orta saha oyuncusu Kai Havertz’in vücut diline aldanmaması gerektiğini ve kulübün eski forvet oyuncusu Diego Costa gibi performans göstermesini beklediğini söylüyor.

Alman, Southampton’a karşı yaptığı açılış üst düzey grevinden neredeyse altı hafta sonra, Cumartesi günkü Crystal Palace’daki 4-1 galibiyetinde açılışı kullanarak bir başka Premier Lig golü için uzun süre beklemesini tamamladı.

Havertz, Christian Pulisic’in ilk denemesinde etkilendi ve neredeyse Paul Gascoigne benzeri bir harika gol atarken ona yardım etti, ancak Patrick van Aanholt’un içindeki bir çipi takip eden voleybolu kurtarıldı .

  • Chelsea, ilk dört meydan okumayı yeniden ateşlemek için Crystal Palace’ı domine ediyor
  • Liverpool ve Chelsea’nin ilk dört umudu değerlendirildi
  • Kai Havertz, Thomas Tuchel

altında değiştirildi

Bayer Leverkusen’den yaz oturum açtıktan sonra # 71 m 018 – Koronavirüs nöbeti ve pek çok yaralının işe yaramadığı bir yaşında yerleşmek için bir yaşında, ancak menajeri ve yurttaşı Havertz’e hayranlıkla doldu

Chelsea baş antrenörü açıkladı : “O tamamen hissedeceğin ya da öfkeli göreceğin adam değil. Birçoğu için, zekayla savaşmaları gerektiğini hissediyorsun h başkalarının belirli bir ivme kazanması.

preview image 3: 15
İZLEMESİ ÜCRETSİZ: Chelsea’nin Premier Lig’de Crystal Palace’ı yenmesinden önemli anlar

“Diego Costa tipi bir adam değil, bu kolay ve onun olmasını hiç talep etmeyeceğim.

“Bazen her şeyi vermediği beden diliyle karıştıramazsınız. Çok sessiz bir karakterdir ama kalitesinin farkındadır . Sadece uyandığını tekrar edebilirim .

“Leverkusen’den, maç kazanmak ve performans sergilemek istediğiniz bir kulüp olan Chelsea’ye kadar kulüpleri değiştiriyor ve herkes bunu bekliyor, bu yüzden rahatlık alanından net bir şekilde çıktığı için oldukça mutluyum. ifşa etmeye hazır.

“Ondan talep edebileceğimiz şey kalitedir ve bu şekilde kadroya yardımcı olabilir ve önemli bir oyuncu olabilir, eğer bunu sık sık gösterebilir ve maçlarda yer aldığını ortaya koyabilir ve sahada kalite . ”

Selhurst Park’taki sergide hem Havertz’in kapasitesine bir göz attı hem de Tuchel gelecek çok şey olduğunu anlarken, ” Almanya’nın ne kadar iyi olduğuna dair cesur açıklamalarda bulunmaya hevesli değil. uluslararası .

Daha klinik davrandığında, Blues saldırganı bir hat-trick yapabilirdi ve daha fazla çalışmanın gerekli olduğu bir alan olmaya devam ediyor .

preview image 6: 04
Graeme Souness ve Darren Bent Talk Chelsea Crystal Palace karşısındaki etkileyici 4-1 galibiyetinin ardından ve Erling Haaland’ın yazın bir numaralı transfer hedefi olup olmayacağı konusunda

“Göreceğiz, size tarih veya seviye söyleyemem . Ulaştığı bir seviyeyi ve ne kadar hızlı harekete geçebileceğini gerçekten anlamıyorum, “diye ekledi Tuchel.

” Kalibreyi göstermek ona kalmış . Everton ve Atletico’ya karşı şimdiden çok güçlü bir performans sergiledi. Bizim için Porto’ya karşı zorlu bir maç çıkardı ve adres oldukça basitti; devam edin ve daha iyisini yapabileceğinizi ve yeriniz için savaşabileceğinizi gösterin . İkinci bir şansın olsun ve o bunu yaptı .

“Bitirme ‘de daha acımasız olabilir çünkü o ek bir niteliktir ve bu kaliteyi göstermesine ihtiyacım var . O adam olmadığı için duygusal liderimiz olmasına gerek yok ve öyle gerekli değil .

“Ancak topu kontrol etmek, zor durumlarda tutmak, küçük koşulara sahip olmak, büyük sıralamalarda olmak ve harika bitirmek ve yardım etmek açısından : talep ettiğimiz şey budur . Görünmek ve ortaya çıkmak istiyor . Bu Chelsea’de hücum oyuncusu olarak hayat olabilir. ”

roy hodgson says he was aware of havertz's quality after watching him in bundesliga action last season
Resim: Roy Hodgson, izledikten sonra Havertz’in kalitesini bildiğini söylüyor geçen yıl Bundesliga maçında onu

Eylül’de Barnsley’e karşı bir hat-trick, Havertz’in neler yapabileceğini vurguladı, ancak gerçekten seçerse Cumartesi günüydü Premier Lig’de ilk kez fırtına estirdi.

Geçen yıl koronavirüs salgınının başlangıcında eski Bayer Leverkusen oyuncusunu izleyerek bir süre geçiren muhalefet menajeri Roy Hodgson için sürpriz olmadı. .

Dedi : “Kilitlenme dönemi boyunca Bundesliga dışında futbol oynamıyor olsaydık, onu çok izledim ve Chelsea’ye geldiği için çok şey gördüm .

“Muazzam bir yetenek olduğuna, topa karşı çok becerikli ve hamlelerinde çok zeki olduğuna şüphe yok .”