Blog

Swansea sosyal medyayı 'iğrenç taciz' yüzünden boykot edecek

Swansea Şehri oyuncuları ve çalışanları, platformlarda yaşanan “iğrenç” ırkçı tacizlerin ardından bir hafta boyunca sosyal medyayı boykot edecek.

En son olay Kuğuların yenilgisinden sonra meydana geldi. Cuma gecesi, Jamal Lowe ertesi gün Instagram’da ırkçı olarak tacize uğradığında, Birmingham City’de.

İleri, saldırgan mesajı Instagram hikayesinde yeniden yayınladı ve yanına “bazı ciddi aptallar” yazdı. .

  • Ivan Toney: Diz almada kukla olarak kullanılan oyuncular
  • Gareth Southgate, oyuncuları Thierry Henry’nin sosyal medya boykotuna katılmayı düşünmeye çağırıyor
  • Granit Xhaka: Sosyal medyada kötüye kullanım ‘futbolu öldürebilir’

Mesajı gönderen hesap kaldırılmış olmasına rağmen, Şubat ayından bu yana bir Swansea oyuncusunun sosyal medyada ırkçı tacize uğradığı üçüncü olaydır.

Yan Dhanda, FA Cup’ın Ma’ya yenilmesinden sonra istismar edildi nchester City ve Ben Cabango, Galler ile uluslararası görevdeyken hedef alındı.

Şampiyona kulübü daha önce sosyal medya şirketlerini çevrimiçi suistimali önlemek için daha fazlasını yapmaya çağırsa da, şimdi bunu bir adım daha ileri götürüyorlar. toplu bir sosyal medya karartması.

Bir Swansea bildirisi şu şekildedir: “Bugün saat 17: 00’den itibaren tüm birinci takım oyuncuları, akademi profesyonel aşamasındakiler (altında – 23 ve altı – 18, Swansea City Ladies, Community Trust, kıdemli kulüp personeli ve resmi kulüp kanalları (Facebook, Twitter , Instagram, LinkedIn, Snapchat, YouTube ve TikTok) bir süre boyunca herhangi bir içerik yayınlamayacaktır.

“Bir futbol kulübü olarak, yalnızca son yedi hafta içinde birçok oyuncumuzun kötü istismara maruz kaldığını gördük ve şu davranışlara karşı durmanın doğru olduğunu düşünüyoruz. sporumuz ve genel olarak toplumumuz için bir felakettir.

“Oyuncularımıza, çalışanlarımıza, destekçilerimize ve gururla temsil ettiğimiz topluluğumuza desteğimizde her zaman sarsılmaz olacağız ve

“Sosyal medya platformlarında aşağılık ayrımcılığa katlanmak zorunda kalan diğer kulüplerin oyuncularının da yanında olmak istiyoruz.

” kulüp ayrıca sosyal medyanın oyuncuların ve personelin ruh sağlığını nasıl etkileyebileceğinin de son derece farkındayız ve güçlü duruşumuzun istismarın daha geniş etkilerini vurgulayacağını umuyoruz. ”

CEO Julian Winter, kulübün duruşunu ve sosyal medya şirketlerinin tanıtımını görme arzusunu yinelemek için Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Facebook’un kurucusu, başkanı ve CEO’su Mark Zuckerberg’e bir mektup gönderdiğini söyledi. Daha sıkı polislik ve cezalar verin.

EFL’nin kararlarını desteklediğini söyleyen Swansea şunları ekledi: “Yeter artık.

preview image 1: 25
Eski West Ham forveti Carlton Cole, Swansea’nın bir haftalık sosyal medya karartmasının yaratılmasında övgüde bulundu a platformlarda ırkçı istismar konusunda uyarı

Swansea City’nin şu anda 1 milyon Twitter takipçisi var, 1. 33 Facebook takipçileri ve 385 k Instagram takipçileri. İleri Andre Ayew, takip eden en büyük Facebook ve Instagram hesabına sahip. 02 m.

Sosyal medya boykotu, Swansea’nın Millwall ve Sheffield Çarşamba günü, kulüp haberleri bu süre zarfında resmi web sitesinde yayınlanmaya devam edecek olsa da Instagram’ın sahibi olan Facebook, defalarca, aşağıdaki gibi korumalı özelliklere dayalı olarak kişilere yönelik saldırılara izin vermediğini söyledi. ırk, din, milliyet veya cinsel yönelim.

Bir Facebook sözcüsü şöyle dedi: “Instagram veya Facebook’ta ayrımcı taciz istemiyoruz.

” bunun üstesinden gelmek ve bunu paylaşan insanları sorumlu tutmak istiyor. Bunu, kurallarımızı ihlal eden içerik ve hesaplar üzerinde işlem yaparak ve geçerli bir yasal talep aldığımızda kanun uygulayıcılarla işbirliği yaparak yapıyoruz.

“Ayrıca, kısa bir süre önce, daha sert önlemler alacağımızı duyurduk. DM’lerde kurallarımızı ihlal eden insanların farkına varın ve takip etmediğiniz birinden asla DM almama yeteneği de dahil olmak üzere insanları korumaya yardımcı olacak araçlar geliştirdik.

“Bu çalışma devam ediyor ve daha fazlasını yapmaya kararlıyız. Ayrıca bu sorunların bizden daha büyük olduğunu biliyoruz, bu yüzden eylem ve eğitim yoluyla toplumsal değişimi kolektif olarak yönlendirmek için endüstri, hükümet ve diğerleriyle birlikte çalışıyoruz. ”

derby county manager wayne rooney before the sky bet championship match at oakwell, barnsley. picture date: wednesday march 10, 2021 (pa) 1: 19
Wayne Rooney tartışıyor Thierry Henry geçen hafta sonu hesaplarını devre dışı bıraktıktan ve çevrimiçi tacizcilerin ‘kendilerine bakmaları gerektiğini’ söyledikten sonra çevrimiçi taciz

Swansea oyuncuları, geçtiğimiz haftalarda çevrimiçi tacize maruz kalan büyüyen bir listeye katılırken, Brentford’dan Ivan Toney de Salı gecesi golsüz çekilişin ardından kötüye kullanıldı

Manchester United dörtlüsü Anthony Martial, Axel Tuanzebe, Marcus Rashford ve Fred de hedef alındı, ikincisi “bu kültürü besleyemeyiz” dedi.

Arsenal’in eski forveti Thierry Henry, sosyal medyadaki ırkçılığı “göz ardı edilemeyecek kadar zehirli” olarak nitelendirdi ve platformdaki son olayları takiben tüm hesaplarını devre dışı bıraktı.

Geçen ay İngiltere’nin futbol polisliği baş Dedektif Şefi Mark Roberts, sosyal medya şirketlerinin polise kimlik tespiti için yardım etmesine verdiği tepkiyi söyledi. tify kötüye kullananlar “kederli” olmuştur.

swansea city captain matt grimes has called the recent abuse that his team-mates have suffered as 'sickening and vile'
Resim: arkadaşlar ‘hasta ve aşağılık’ olarak acı çekti

Grimes: Şimdi değişiklik gerekiyor

Swansea kaptanı Matt Grimes, duyuru üzerine şunları ekledi: “Yakın ve çeşitli bir oyuncu grubu olarak, bu hepimizin son derece tutkulu hissettiği bir şey.

” Takımımızdan üçü son haftalarda ırksal olarak istismara uğradı ve bir takım ve kulüp olarak, sosyal medya şirketlerinin ön saflarında yer alanlara şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyulan değişikliği uygulamaya çağırırken bu duruşu benimsemek istedik.

“Şaşırtıcı buluyorum Hâlâ ırkçılık ve bu tür tacizden bahsediyoruz. Bu seviyedeki futbolun içindeki baskıların son derece farkındayız, ancak bu tür istismar seviyelerinin birini nasıl etkileyebileceği de küçümsenmemelidir.

“Sosyal medya, son on yılda, ancak günlük ve haftalık olarak gördüğümüz iğrenç ve iğrenç taciz tamamen kabul edilemez ve kulüp genelindeki bu duruşun herkes tarafından destekleneceğini umuyoruz. ”

ap - patrick van aanholt 0: 48
Crystal Palace savunucusu Patrick van Aanholt, Swansea’nın çevrimiçi platformlarda ırkçı tacizi vurgulamak için sosyal medyayı bir hafta boyunca boykot etme kararını destekliyor

Van Aanholt: Sosyal Medya platformlarının uyanması gerekiyor

Patrick van Aanholt, Swansea’nın sosyal medyayı geçici olarak boykot etme kararını destekledi, ancak çevrimiçi taciz durumuyla başa çıkmak için platformların açık bir şekilde faaliyet göstermemesi konusunda şüpheci olmaya devam ediyor.

Yalnızca Sky Sports News

, the Crystal Palace fu Kaybedilen bahis sonucunda sosyal medya üzerinden ırkçı tacize uğradığını da ortaya koyan ll-Back, “Bu ileriye doğru bir yol ama (sosyal medya şirketleri) uyanacaklar mı? Sosyal medya bu konuda bir şeyler yapacak mı? Bilmiyorum.

“Instagram’da müzikli bir şey paylaşırsam, müzik doğru olmadığı için iki saniye sonra kaldırılabilir.

“Ama maymun emojileri, muz emojileri gibi emojilerimiz hâlâ var. Ama sosyal medyadan çıkacaklarsa, bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyorum ve belki bu sefer uyanacaklar. Belki daha fazla kulüp ve daha fazla oyuncu bunu yapar. ”

2: 21
Bu, sosyal medyada çevrimiçi nefret ve istismar konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan yeni bir kampanyayı desteklemek için bir araya gelen Sky Sports sunucuları ve muhabirlerinin mesajıdır

Nefret Bizi Durduramaz

Gökyüzü sporları, skysports.com’u ve sosyal medya platformlarındaki kanallarımızı ücretsiz bir yorum ve tartışma yeri yapmaya adamıştır.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.skysports.com/hatewontstopus

Gökyüzü sporları ırk, renk, cinsiyet, milliyet, etnik köken temelinde nefret ifadesi içeren gönderi ve / veya içerik, engellilik, din, cinsellik, yaş veya sınıf, lütfen nefret dolu gönderinin URL’sini kopyalayın veya ekran görüntüsü alın ve bize e-posta gönderin buradan.

Irkçılığı bildirme

Çevrimiçi Raporlama Formu | Kick It Out

Kick It Out, futbolun eşitlik ve kapsayıcı kuruluşudur – ayrımcılığa meydan okumak, kapsayıcı uygulamaları teşvik etmek ve pozitif değişim için kampanya yapmak için futbol, eğitim ve toplum sektörlerinde çalışmaktadır.

www.kickitout.org