Blog

Sven: Southgate genç yetenek konusunda cesurdu

Eski İngiltere teknik direktörü Sven-Goran Eriksson, Gareth Southgate’in genç yeteneklere olan istekliliğinin, takımının Euro’ya yolculuğunda büyük bir faktör olduğuna inanıyor 2020 final.

Southgate’in önünde bir seçim ikilemi var. Pazar günü İtalya’ya karşı ilk Avrupa Şampiyonası finalinde İngiltere’ye rehberlik ederken, birkaç genç yıldız ilk 11’de yer almak için yarışıyor.

Euro’da İngiltere’yi çalıştıran Eriksson 999 ve iki Dünya Kupası, övüldü Southgate’in yaptığı iş, özellikle gençleri kendi düzenine dahil ederek.

Eriksson Sky Sports News’e “Harika bir iş çıkardığı kesin,” dedi. “Ancak bir sürü iyi genç futbolcu geliyor. Onlara bir şeyler yapmanın cesur bir yolu olan şansı verdi ve oynamalarına izin verdi. Southgate harika gidiyor ve sonucu görüyorsunuz. final.

 • İtalya – İngiltere: Temel okuma

 • Southgate: İngiltere’nin kupayı eve getirme zamanı geldi

 • İngiltere ve İtalya zaferin eşiğinde

  sven: southgate genç yetenek konusunda cesurdu sven: southgate genç yetenek konusunda cesurdu sven: southgate genç yetenek konusunda cesurdu

  2:

  Sky Sports News’den Gary Cotterill, final öncesinde İtalya’nın takım otelinden haber veriyor ve eski İşçi Partisi danışmanı Alistair Campbell ile karşılaşıyor!

  20210711115749roberto mancini roberto mancini

  “O kadar çok seçeneği var ki. Phil (Foden), (Jadon) Sancho, (Jack) Grealish, (Marcus) Rashford’a sahipsiniz, sadece kimin en iyi durumda olduğunu seçiyorsunuz. Southgate çok şanslı, yedek kulübesinde hızı ve tekniği olan çok sayıda iyi, genç, aç oyuncu var ve bu harika.

  “Grealish fark yaratabilir, harika bir oyuncu, Onu çok seviyorum. Teke tek durumlarda İtalya savunmasını açabilir. İngiltere’nin İtalya’dan daha iyi bir yedek kulübesi olduğunu düşünüyorum, ilk takımlar çok iyi ama İngiltere’ninki çok iyi.”

  Eriksson’un İngiltere’yi kendi tarafında çalıştırdığı üç turnuvadan ikisinde penaltı atışları dışında kaldı, ancak İsveçli, Pazar günkü maçın bir şutla sonuçlanması durumunda Southgate’in takımının ondan daha donanımlı olduğunu düşünüyor.

  pa harry kane

  2: sven: southgate genç yetenek konusunda cesurdu

  Gareth Southgate, oyuncularını turnuvadan önce İngiltere’ye ilham vermeye ve birleştirmeye çağıran bir açık mektup yazdı. Final gününde rapçi, yazar ve İngiltere hayranı Guvna B’nin ulusa güçlü bir mesajı var

  roberto manciniroberto mancini pa harry kane

  “Southgate, penaltılarda benden daha zekiydi” diye ekledi. “Penaltılar ve diğer şeyler için bir mental koç tutmadım. Sanırım şu an İngiltere’de bu var.

  “Penaltılarda mesele teknik değil, o anda zihinsel güçle ilgili. Çeyrek finalde, yarı finalde ve daha çok finalde kolay değil. Penaltılarda kazanan görmek istemiyorum, normal futbolda bir kazanan görmek istiyorum.”

  Eriksson ayrıca Sampdoria’da çalıştırdığı İtalya patronu Roberto Mancini hakkında da bilgi verdi. Lazio, Mancini’nin oyuncu olduğu zamanlar.

  20210711115347

  sven: southgate genç yetenek konusunda cesurdu

  5443937
  3:

  Eriksson Roberto Mancini’yi Lazio ve Sampdoria’da çalıştırdı ve İtalya patronunun takımının ‘mükemmel’ bir futbol tarzı oynamasını sağlamaya çalıştığını söyledi

  roberto mancini roberto mancini

  “Mancini ile dokuz yıl çalıştım, tabii ki onu çok iyi tanıyorum” diye ekledi. “Futbol için yaşıyor. Oyuncuyken bile antrenördü. Gelecekte yönetici olacağını herkes görebilirdi.

  “Her şeyin mükemmel olmasını isteyen bir adam. giyin, yemek ye, pratik yap ve oyna. Güzel futbol oynamak istiyor, savunma futbolu değil, hücum etmek istiyor. Bir oyuncu olarak böyleydi ve harika bir oyuncuydu, yaratıcılıkla doluydu. O bir koç gibi, çok sakin.

  “Bu gece kazanacağını düşünüyor, kadroda ya da oyun tarzında farklı bir şey yapmayacak çünkü bu bir final. İtalya’nın yapabileceğine bağlı kalacak, kontra atak oynayacak.”