Blog

Spotify'ın Ek Arsenal teklifi : 'çok ikna edici teklif' sunacağım

Spotify’ın sahibi Daniel Ek, Arsenal’i satın alma teklifiyle birlikte “uzun bir yolculuğa” hazır olduğunu ve Kroenke ailesini satışlarını artırmaya ikna etmek için “çok ikna edici bir teklif” sunacağını söylüyor.

İsveçli milyarder Ek, 38, kulüp efsaneleri Thierry Henry, Dennis Bergkamp ve Patrick’in yardımına katılan Vieira’nın 1.8 milyar civarında ilk anlaşmasını önümüzdeki birkaç gün içinde sunması bekleniyor.

Kulübün bir hafta başarısız olan Avrupa Süper Ligi’ne katılmasının ardından eline yenilenen muhalefet altına giren Kroenkes, “herhangi bir anlaşma yapmayacakları” konusunda ısrar ediyor.

Ek, Kroenkes’in ilk anlaşmayı reddetmesini bekliyor, ancak çok uzun bir süreç olması muhtemel olan bir süreçte sabırlı olmaya hazır .

Sky’ın kardeş istasyonu CNBC ile konuşan Ek, : “Bunun için fonları temin ettim ve olduğuna inandığım şeyi getirmek istiyorum sahiplerine çok cazip bir teklif ve umarım beni dinlerler . ”

  • Ek, Arsenal için Henry, Bergkamp, Vieira ile teklif verecek
  • Kroenkes: Arsenal’de herhangi bir hisseyi pazarlamayacağız

Geçen Cuma bir anlaşmaya olan ilgisini ifade etmek için Twitter’ı kullanan Ek akşam, devralma teklifiyle birlikte “oldukça ciddi” olduğunu belirtiyor ve “hayranlarla tekrar etkileşim kurmak” istiyor.

“Kulübün onu ihtişamına geri getirmesi için gerçek bir vizyona karar vermek için büyük bir fırsat görüyorum” diye ekledi.

Bir çocuk büyürken, hatırlayabildiğim kadarıyla @Arsenal için tezahürat yaptım . KSE Arsenal’i pazarlamak isterse, şapkamı ringe atmaktan memnuniyet duyarım.

– Daniel Ek (@eldsjal) April 23, 2021

Kulübü satın almayı başardığında Arsenal yönetim kurulu hakkında taraftar temsiline açık olacağını tahmin etti. hayranlara ‘altın bir paylaşım’ vererek, kilit kararlar üzerinde veto yetkisi sağlayacak.

Spotify’ın ilk üç ayda bir duyurmasının ardından konuşan Ek, “Sadece kulübe odaklanıyorum, bu yüzden taraftarlara odaklanıyorum ve kulübü zafere geri getirmeye odaklanıyorum,” diye ekledi Çarşamba günü sonuçları.

“Her şeyden önce bir hayranıyım, bu benim için en önemli şey . Kulübün daha iyisini yapmasına ihtiyacım var. Bu benim asıl ilgi alanım.”

daniel ek - profile

daniel ek - profile

Resim: Spotify sahibi Ek, Arsenal’i çocukken destekledi

Spotify’ın 2000 ve değer Tahminen 3.2 milyar numara, kulübü özel olarak satın alma yaklaşımına inanmıyor ve televizyona çıktığında mevcut sahiplerini eleştirmemeye dikkat ediyor.

Kroenke Sports & Entertainment’ın (KSE) sahibi Stan Kroenke, Nisan ayından beri Arsenal’in sahibidir 2011.

KSE ayrıca NFL franchise’ı Los Angeles Rams, NBA tarafı Denver Nuggets, NHL kıyafeti Colorado Avalanche ve MLS faset Colorado Rapids’in sahibidir.

Arsenal direktörü Josh Kroenke, bir taraftar forumuna, aile üyelerinin gelecekte taraftarlara daha verimli bir şekilde katılmak için daha çok çalışacağını tavsiye etti .

Mikel Arteta’nın tarafı – şu anda kimler 10 th, 12 dördüncü sıradaki Chelsea’yi destekleyen puanlar – gelecek sezon Avrupa futbolu oynayacaklarsa etkin bir şekilde Avrupa Ligi’ni almaları gerekiyor .

daniel ek - profile

arsenal supporters protest against stan kroenke outside the emirates

Resim : Arsenal hayranları, geçmiş Emirates dışında Stan Kroenke’yi protesto etti Cuma

Kroenkes’le mutsuz olan hayranların ‘arkalarında toplanabilecekleri’ biri var

Sky Sports News yazarı Kaveh Solhekol’dan bir değerlendirme:

” şüpheciler bunun bir tanıtım gösterisi olduğunu söylüyorlardı. Alaycılar bunun gerçekleşmesinin hiçbir yolu olmadığını söylüyorlardı. Pekala, biz şimdi ana adamdan haber aldık. Daniel Ek bunu açıkça ortaya koydu oldukça kararlıdır. Arsenal’i satın almaya çalışırken, fonları tedarik etti. Arsenal’in en azından # 2 milyar değerinde olduğunu biliyoruz, bu nedenle her biri ile bu tür finansmanı almayı başardığını gösterebilir. diğer teklif edilen anlaşmayı denemek ve ilerletmek için .

“Bunu çok ikna edici, düşünceli bir kaynak olarak tanımlıyor ve Kroenkes’e ‘lütfen beni dinle, bu anlaşmayı önümüzdeki birkaç gün içinde yapacağım, önünüzde ve sonra kendi kararınızı vermek size kalmış . Kroenkes’in Arsenal’in müsait olmadığını belirttiğini zaten biliyor . Bu bir sürpriz değil, elbette kimse çıkıp kendi Milyarlarca pound değerinde olan Premier Lig kulübü satılıktır . Ancak iş hayatında, CNBC’deki meslektaşlarımızın da belirttiği gibi, her şeyin bir bedeli vardır .

” Kroenkes piyasaya sürülür, sonra taşınmak ve Arsenal’i satın almak üzeredir. Uzun vadede, ilginç bulduğum şey, kendisinin çok uzun bir yolculuğa hazır olduğunu söylemesidir . Anlaşmasının reddedilmesini bekliyor, Kroenke’nin ona kulübün satılık olmadığını söylemesini bekliyor. Ama şimdi her zaman arka planda olacak . Onun gerçek bir meraklı olduğunu anlıyoruz, 29 yıl. Artık Thierry Henry, Dennis Bergkamp ve Patrick Vieira ile yakın olduğunu hepimiz biliyoruz. Efsaneleri var ve Kroenke’lerden mutsuz olan bu aşıkların arkasında toplanabilecekleri birileri var ”

Ek Arsenal devralma teklifini nasıl finanse edebilir?

daniel ek 1: 36
Sky Business Sunucusu Ian King, Spotify’ın kurucu ve CEO Daniel Ek bir Arsenal devralma teklifini finanse edebilir .

Sky News iş sunucusu Ian King, Sky Sports News’i bilgilendiriyor:

“I Size karşı dürüst olmak için oldukça ölçülü olduğuna inanıyorum. Arsenal’e sordukları tüm soruları cevapladı. Elimden aldığım şey, bak şunu açıkladı: ‘Bunun gerçek bir şey olmasını beklemiyorum Bir gecede çözüldü ‘. Çitlerini bu şekilde atmaya çalışmayacak .

“CNBC’ye katkıda bulunduğu toplantıda gündeme gelen pek çok soru var, bunlardan biri Fonu aldığını, nereden aldığını ve başarılı olursa fonun hangi varlıklar üzerinde güvence altına alınacağını söyleyecek mi? Örneğin, Spotify’daki hissedarlığından satın alınacaklar mı?

“Zenginlikleri son günlerde gerçekten yanlış bildirildi . Demek istediğim, tam olarak Spotify’ın yüzde 8’ine sahip olduğu ve şimdi Spotify hisselerinin düştüğü 009 bu gün New York Borsası’nda (NYSE) yüzde . İşletmenin şu anda değeri yaklaşık $ 50 milyar $ ‘ın yüzde 8’ine sahip olduğundan 50 milyar – tam olarak yaklaşık 4 milyar dolar . Onun kadar likit fonlar elde edip etmediğini bilmiyoruz .

“Arsenal fa ns parmaklarını çapraz tutuyor ve Kroenke’yi dışarıda görmeyi umuyorlar, futbol kulüplerinin diğer devralmalarını gördüğünüzü unutmayın – özellikle de Glazer ailesi Manchester United’ı satın aldıysa – bunların çoğu borçla finanse edildi, yapmadı. Bu işi satın aldıklarında özkaynaklarının çoğunu yatırdılar ve bu yüzden bunun büyük bir kısmı kulübün varlıklarına karşı güvence altına alındı ve borç servisi, yıllar boyunca Manchester United’ın kasasına büyük bir yük, büyük bir yük oldu “.