Blog

Premier Lig

TV hakları anlaşmasının üç yıllık yenilenmesini kabul etti

Premier League, Sky Sports da dahil olmak üzere Birleşik Krallık yayın ortaklarıyla TV hakları sözleşmesinin üç yıllık yenilenmesi için prensipte onay almıştır.

Sky Sports, BT Sport, ” Amazon Prime ve BBC ile yapılan son hak anlaşmalarını önümüzdeki 30 yıl boyunca uzatacak olan anlaşma, parlamentonun onayına ve önerilen herhangi bir muhalefete tabidir. planların Mayıs ayına kadar oluşturulması gerekiyor 28.

Premier Lig kulüpleri de # 100 Ulusal Lig, kadın futbolu, Birinci Lig ve İkinci Lig kulüpleri ve taban oyunu için ek fon m.

  • Sky Sports Satın Alın | Sky Sports Pass
  • Alın Sky Sports’ta canlı futbol
  • Premier Lig tablosu

İş Bakanı Kwasi Kwarteng yeni şeyi onaylamak için “fikir sahibidir”.

ruben dias challenges mo salah
Image : Bu hafta Manchester City, Premier Lig olarak Liverpool’dan devraldı şampiyonlar

Bir bildiride, Premier Lig şunları söyledi: “Birleşik Krallık bir sonraki yayın döngüsü – sezonlardan 2022 / 2023 içine 2024 / 2025 – muhtemelen Premier Lig ve yayın ortakları.

“Premier Lig’in gelişen taktik stratejisine dahil edilen yenilemeler, mevcut destek seviyelerini koruyarak profesyonel futbol sırasında kulüplere finansal kesinlik sunacak ve Lig’e de olanak tanıyor. artan finansman taahhüdü için. Bu, piramit boyunca en azından 2025 kadar güvenlik ve süreklilik sağlayacaktır. “

Premier League CEO’su Richard Masters, “Premier Lig, yayın ortaklarımıza Premier Lig’e sürekli bağlılıkları ve futbol piramidine yaptıkları hizmetler için şükranlarımızı sunmak istiyor.

Perşembe 13 5 Mayıs: 00 pm Başlangıç 6: 00 öğleden sonra

“Hükümetin buna izin vermeyi prensipte kabul etmesine son derece müteşekkiriz düzenleme ve Premier League ve İngilizce maçı için devam eden destekleri için . COVID – 19 futbol üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu ve İngiltere yayın ortaklarımızla yapılan yenilemeler belirsizliği azaltacak, istikrar yaratacak ve futbol piramidi içinde güveni teşvik edecek. “

FA, CEO’su Mark Bullingham’ın yorumuyla anlaşmayı memnuniyetle karşıladı: “Premier Lig’in bu gelişmiş finansmanı, ülke çapındaki yerel futbol kulüpleri ve merkezleri için kritik destek sunacak .

“Bu kulüpler genellikle topluluklarının temelini oluşturur ve önceki yıl yukarıda ve ötesine geçen gönüllüler tarafından yönetilir . Piramidin ayağa kalkmasına yardımcı olacak olumlu eylemlerinden dolayı Premier Lig’e teşekkür ederiz . “