Blog

Polis memuru 'son çare olarak Atkinson'ı tekmeledi'

Dalian Atkinson’ı öldürmekle suçlanan bir Bilgisayarın avukatı, memurun seçenekleri tükendikten sonra “son çare olarak” kafasına iki kez vurulduğunda eski futbolcunun yerde hareketsiz olmadığına söz verdi .

Savunma QC Patrick Gibbs ayrıca Pc Benjamin Monk tarafından 33 saniyelik Taser konuşlandırma süresinin, yanlışlıkla teslim edildiğinin en açık işaretleri olduğunu belirtti. tam bir kafa karışıklığı ve korku içinde”.

Savcılar, Monk’un Ağustos’ta 2016 eski Aston Villa, Sheffield Çarşamba ve Ipswich Town forvet oyuncusu Atkinson’ın ölümünden önce öfkeden suçlu ve mantıksız güç kullandığını iddia ediyor.

Monk, 33, diğer cinayet ve adam öldürme suçlarından suçsuz olduğunu iddia ederken, o zamanki kız arkadaşı 33- yaşındaki Pc Mary Ellen Bettley-Smith, babasının Telford, Shropshire’daki evinin yakınında Atkinson’a copla saldırdığını reddediyor.

Perşembe günü Birmingham Crown Court’taki 11 üyeli jüri heyetine hitap eden Bay Gibbs, işaretlerin Monk’un altı maç boyunca deli değil, korkmuş olduğunu gösterdiğini söyledi. Eski Premier Lig yıldızı ile dakika karşılaşması.

Bay Gibbs mahkemeye şu tavsiyede bulundu: “Atkinson’ın yolda tanıttığı (bir evin içindeki bir yorum ) balistik siper alıp karısını bilgilendirmesi konusunda bir şeyler vardı. aynı şeyi yapmak için.”

Monk ve Bettley-Smith’in Atkinson hakkındaki ilk görüşlerinden “asla tam anlamıyla kurtulamadıklarını” iddia eden Bay Gibbs şunları ekledi: ikinci daire çünkü psikotik durumunun kendini göstermesi ve Taser’ının kovulması ve ayrıca Bayan Bettley-Smith’in acil durum düğmesine basması için gereken tek şey buydu”

İlk Taser ateşlemesinin ardından Gibbs, eski futbolcunun babasının evinde bir cam kapı panelini kırdığını ve Monk’a “en kötüsünden korkmak için her türlü neden” bıraktığını söyledi.

Bay Gibbs jüriye şunları söyledi: “(Monk) bu yolcu hakkında endişelenmekte haksız değildi.

“Bildiğimiz kadarıyla, bu bölüm Bay Atkinson eve geri dönseydi çok farklı bir şekilde sona ererdi.”

Sunumları sırasında Bay Gibbs, Monk hakkında şunları söyledi: güdüye açık olmamak.

“Taser kapsülü olmadığını biliyordu. Hem (yetkililer) otomobilleri anlamadı, hem de dört memur sadece bir dakika uzaklıktaydı.

)

“Bay Monk deli miydi yoksa korkmuş muydu?

Bay Gibbs, mahkeme salonunun temizlenmiş ortamında altı dakikayı incelemenin oldukça basit olduğunu, ancak “oldukça farklı” olduğunu iddia etti.

Tanık, Atkinson’ı sakinleştirmeye yönelik ilk girişimlerden bahsettikten sonra tanık oldu, dedi Bay Gibbs, Monk’un “son otelini” kullandı ve diğer seçenekleri tükendiğinde.

Bay Gibbs sordu:”Korkmak yerine öfkeli olduğuna dair kanıt nedir?

“Bay Atkinson’a yönelik herhangi bir öfke ifadesi yok. Doğru analiz yapıldığında, iddia makamının onun deli olduğu için deli olduğunu söylediği sonucuna varmak zor olabilir.

“çünkü sadece öfkeyi iddia ederek, o anın sıcağında yaptığı gibi -belki zekice, belki o kadar zekice değil- kendini korumak, şartlı tahliyesini (polis) korumak için yaptığı gibi, aksi halde sağduyulu bir sonuca varmaktan kaçınabilirler.

Adli tıp kanıtlarının Atkinson’ın tekmelenmeden önce hareketsiz yatmadığını gösterdiğini kabul ediyor, Bay Gibbs jüri üyelerini üçüncü yarı–

Bay Gibbs, jürinin vuruşların içeriğini duyduğunu ve Atkinson’ın alnında iki çizme izi bıraktığını ekledi.

Avukat jüriye tavsiyede bulundu: “Bu vuruşları hayal etmek hala korkunç olsa da, daha iyi anlıyorsunuz. Panik içinde yolun başında, eğer durum buysa, o anın sıcağında son çare olarak teslim edilmiş olabilirler.”

Yarışma devam ediyor.