Blog

Oliver, Hedef Adam Etiketinden Nasıl Kurtuldu?

Hedef adamın rolü genellikle nezaketsizdir. Bu ‘birinci yol’ stratejisinin önemli bir parçası, uzun topları kontrol ediyor Direniş savunucuları takım arkadaşlarını dramaya çekecek kadar uzun süre direniş savunucuları ve yarı düzenli bir temele bir veya iki gol atabilir.

Vadaine Oliver olan neredeyse tüm kariyeri için – ve sağlam bir 6’2 “çerçeve kullanarak nedenini görmek zor değil .

Ancak, Geçen Ağustos’ta Gillingham için imza attığında, Northampton ile Birinci Lig’e yükseldikten kısa bir süre sonra, yönetmen Steve Evans – yıllık yeni bir varlık kiralaması .

Resim: Oliver puan aldı 018 tüm yarışmalardaki hedefler Gillingham bu sezon şu ana kadar
  • Birinci Lig tablosu | Fikstürler | Out geliyor
  • Vadaine Oliver, Sky Bet League Ayın Bir Oyuncusu aradı
  • Gökyüzü Sporlarını Edinin

“İmzalamadan önce onunla gerçekten, alıcı güzel bir konuşma yaptım ve benden hoşlandığını söyledi Oliver ona karşı çıktıktan birkaç yıl sonra, “dedi Sky Sports Mart ayı için Sky Bet League Ayın Bir Oyuncusu seçildikten sonra.

“Kendi oyunumda daha fazlası olduğuna inandığını, sadece hedef adam olmadığımı ve Gillingham için odak noktası ve ana hedef tehlike olabileceğimi söyledi. Chris Wood gibi oyuncularla çalıştı, onların gelişmesine ve ligde yükselmelerine yardımcı oldu. Bunu benimle yapmak istedi ve çok şükür karşılığını aldı . Bugün onunla birlikte çalışmanın faydalarını görüyorum .

“Çok tecrübeli ve onların en iyileriyle çalışmış, bu yüzden biliyor . Size ara sıra küçük ipuçları ve işaretler veriyor ve ondan alabileceğim her şeyi alma şansını tanıdım. ”

Durum için, çünkü Sheffield Wednesday’te 2010, Oliver yapmıştı 214 görünümler ve puanlar 28 hedefler EFL – Crewe, Mansfield, York, Notts County, Morecambe ve Northampton ile yuvarlak maçlar – mevcut çabanın başlangıcından önce .

O var 15 gol ve

beş asist Lig, birbiri ardına ortalama bir gol katılımı ile bu dönem maçları. Bu 18 hedefler  yerel kupa müsabakalarını da hesaba katarsanız, oyunlar da .

Resim : Northampton ile iki play-off kapanışı

Son saldırısında on saldırısı gerçekleşti 12 maçlar, son fikstür yığılmalarına göre 2 aydan daha kısa bir süre. Sıcak seri, Şubat ayında Fratton Park’ta Portsmouth’a karşı bir golle başladı 25 ve o zamandan beri daha sonra, ivme hız kesmeden inşa etmeye devam etti.

“Mart ayı boyunca, kadro olarak nasıl çaldığımıza dair harika bir ritim yakaladık” diye devam etti. “Grup kendini seçti, hepimiz iyi durumdaydık, herkes en iyi yeteneklerle oynuyordu ve bu benim için daha fazla şans yarattı.

” Eğitim alanında çok çalışıyorum Yardımcı Paul Raynor ile daha tamamlayıcı tatbikatlar . Liglerde daha büyük bir şey için bastırdığınızda, gruba daha fazla güven gelir ve bu da forvet oyuncuları için daha fazla şans yaratır. Düşmeyle mücadele eden bir takımdayken ya da onun arasındayken her zaman zordur, sadece savaşıyorsun ve çok daha fazlası, dediğim gibi sadece hedef bir adamsın.

“Buraya geldiğim için, sadece sabit bir hedef adam değilim – hedeflerden birine ulaşan bir golcüyüm . Sadece topu tutmak ve diğerlerini getirmek için savunucularla savaşmak değil .

“Hedeflere ulaştığınızda, yalnızca daha fazla güven besler ve bunu her oyuna alırsınız . Sanırım kısmen bu yüzden bu güven dalgasına binebilirsiniz çünkü bu bir kibrit bombardımanıdır .

Resim : Steve Evans’ın tarafı, geçtiğimiz iki hafta içinde play-off tartışmasına girdi

“Bu gerçekten olan bir şey değil, oyun biriktiğimiz bu sezon bu Covid durumundan dolayı yaşandı. Deliydi ama sanırım bu yüzden her 3 günde bir maçtan sonra bu formu tüm ay boyunca taşımayı başardım. ”

Oliver’ın gol önündeki son acımasızlığı, masanın ortasından play-off yerlerinin zirvesine kadar Gills’in son kontrol paneli için çok önemliydi. Tüm olası rakipler arasında Cumartesi günkü karşılaşmaya birlikte giden Evans’ın takımı, altıncı sıradaki Charlton’ın arkasında dört faktör olan dokuzuncu sırada yer alıyor.

Geçen dönem Cheltenham’a karşı Lig İki play-off yarı final zaferinde Cobblers adına gol atan oyuncu, tanıdık bölgeye dönüşün tadını çıkarıyor.

“Eğilim gerçekten büyük . Hedefleri puanlıyorum ve hedeflerden birine kendi başlarına ulaşan ve yaratan birçok farklı oyuncu var, ayrıca Ryan Jackson, Kyle Dempsey, John Akinde ve Jordan Graham.

“Güveninin gerçekten yüksek olduğunu görebileceğiniz birkaç kişi var ve bunu her oyuna alıyorlar . Kamptaki ruh hali harikulade ve biz sadece her oyunu oynayacağımız için heyecanlıyız. ”

Oyuncuların ve menajerlerin amaçlarını ve görüşlerini almak için basıldığında jenerik, neredeyse robotik yanıtları. Maç sonrası röportajlarda bir sonraki maçın ötesinde ne olabilir ki çok alışkanlıktır.

Nedenini anlamak kolaydır, ancak sezonun son on beş günü başladığında, Oliver odak noktasını kabul ediyor. daha büyük resme ve Solungaçları bekleyen kadere doğru kaymaya başladı.

preview image 1 : 52
Peterborough ve Gillingham arasındaki Sky Bet League One maçı

“Şimdi aklınızın arkasında var . Ne kadar yakın olduğumuzun ve Mart ayında ne kadar elverişli olduğumuzun bizi bir play-off sahasına yakın bir mesafeye koyduğunun farkındayız . Bunun büyük bir istek olduğunun farkındayız, ancak şimdi her oyunda elimizden gelenin en iyisini yaparsak, bize ilk altıda bitirmek için büyük bir şans veriyor.

“Her zaman hayal ediyorsun, bu arka arkaya promosyonlar. Geçen yıl harika bir duyguydu ve aynı zamanda bu sezona atlamak ve yeniden başlamak ve kendimizi bir Northampton’da benzer bir şansımız oldu, inanılmaz.

“Günün sonunda, eğer olmazsa, o zaman budur ama biz her şeyimizi verdik diyebiliriz oraya girmeye çalışırken. ”

Gerçekten oraya varırlarsa, yine de rakipsiz duyguların peşine düşecektir.

” Çocuklarımın olması dışında , reklamdan daha iyi bir his yoktur . Futbolda sahip olabileceğiniz en iyi başarı budur . Sadece kendiniz için değil, sevdikleriniz, arkadaşlarınız ve bir kolektif olarak ekip için gerçek bir gurur duygusu yaşarsınız.

“Tüm yıl boyunca uğraştığınız tek şey budur, bu nedenle yoğun çalışmanız için en üstte tebrik kiraz bulmak canlıdır .”

Önümüzdeki iki hafta içinde ne olursa olsun, bu sezon Vadaine Oliver için anıtsal bir sezondu.