Blog

Old Trafford'daki yeni protestolar

Protestoların ardından 2 tutuklama yapıldı

Manchester United’ın Liverpool’a karşı yeniden düzenlediği maç öncesinde Old Trafford dışındaki protestoların ardından iki kişi gözaltına alındı.

Fikstür başlangıçta Mayıs için planlanmıştı 2 ancak protestolar nedeniyle ertelendi.

Yeniden planlanan Premier Lig çatışmasından önce arena dışında toplanan çok sayıda United taraftarı, bazı işaret fişeklerini erteledi ve Glazer ailesinin kulübün sahipliğinden duyduğu hoşnutsuzluğu dile getiren banner reklamları .

Her iki takımın otobüsü de Old Trafford’a güvenli bir şekilde ulaştı – United birkaç saat erken yere indi – ve ayrıca ekip bu sezonun başlarında gösterinin ardından yerdeki güvenliği artırdı .

Büyük Manchester Polisi yaptığı açıklamada: “Şu anda Old Trafford futbol stadyumunda, görünüşe göre fikstürü bozmaya niyetli görünen birkaç kişiyi kullanan bir protesto olduğunun farkındayız.

“Barışçıl protesto hakkını kolaylaştırırken güvenliği sağlamak için eğitmenler katılıyor . Asayiş suçlarıyla ilgili iki tutuklama yapıldı. “

GMP Emniyet Müdür Yardımcısı Chris Sykes şunları söyledi:” İnsanların dışarıda katılımını sağlamak için Manchester United ve ortaklarla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Stadyum, barışçıl protesto hakkını kullanırken güvende tutulur.

“Endişeli olanların güvenliği, GMP’nin ana önceliği olmaya devam ediyor. Herkesi, bu pandemi nedeniyle hala kısıtlamalar altında yaşadığımızı ve güvende kalmak ve birbirimizi korumak için kolektif bir sorumluluğumuz olduğunu hatırlamaya teşvik ediyoruz. ”

Daha önce Perşembe günü, Büyük Manchester Polisi, bir grup taraftarın Old Trafford’a girip sahada protesto ederken diğerinin protesto ettiği 2 Mayıs’taki gösterinin ardından tutuklandıktan sonra bir adamın kefaletle serbest bırakıldığını doğruladı. hayranlar yetkililerle çatıştı .

Ayrıca, bir grup United taraftarının Manchester şehir merkezindeki Lowry Oteli önünde protesto eylemi gerçekleştirmesinin ardından, bir protestocu bir yola havai fişek fırlatmakla, tehdit edici davranışlar kullanarak ve sokağı kasten tıkamakla suçlandı. Gunnar Solskjaer’in ekibi ve arka oda personeli o akşamki başlama vuruşundan önce kalıyorlardı.