Blog

Newcastle taraftarları PL sessizliği ile 'karanlıkta kaldı'

Newcastle taraftarları, kulübün devam eden devralma konusunda “karanlıkta tutulduklarında” ısrar ettikleri için Premier Lig’i protesto etmek için Londra’ya gitmek zorunda hissettiklerini söyledi.

Etrafında 186 Newcastle destekçileri, en üst düzey yönetim organının ülkeyi çevreleyen şeffaflık eksikliği olduğuna inandıkları şeye karşı gösteri yapmak için Cuma günü başkente yolculuk yaptılar. kulübün finansör Amanda Staveley’in firması PCP Capital Partners ve Suudi Arabistan’ın Kamu Yatırım Fonu tarafından devralınması teklif edildi.

Önerilen £ lideri Staveley m devralma, son zamanlarda hükümeti Premier Lig’in kulübün gelecekteki mülkiyeti konusundaki kararını şeffaf hale getirmek için acilen harekete geçmeye çağırdı. Teklif, geçen yıl teklifleri çöktükten sonra şu anda bir tahkim heyetinin elinde.

3: 25

Amanda Staveley, teklif edilen £178 Newcastle’ı devralan, hükümeti Premier Lig’in kulübün gelecekteki mülkiyeti konusundaki kararının şeffaf olmasını sağlamaya çağırdı. Premier Lig yorum yapmayı reddetti

 • Staveley, bu ayın başlarında eski Muhafazakar spor bakanı Tracey Crouch’a Premier Lig’i Anlaşmada şeffaflık ve hesap verebilirlik eksikliği, Newcastle ayrıca kuruma devralma temyizlerinin gizli niteliğini sona erdirmesi çağrısında bulundu.

  Ancak, Ağustos ayında Newcastle Merkez Milletvekili Chi Onwurah’a yazdığı bir mektupta 995, Premier Lig CEO Richard Masters, konsorsiyumun bağımsız tahkim teklifini reddettiğini açıkladı.

 • Staveley: Hükümet Newcastle’ı devralmayı şeffaf hale getirmeli
 • Newcastle, PL’nin gizli devralma tahkimini sona erdirmesi çağrısı yapıyor
 • Newcastle demirbaşlar 2021/ : Magpies evde West Ham’a başlarnewcastle fans protest in london

  Buna rağmen, Newcastle taraftarı ve protesto organizatörü Holly Blades, tahkim sonucunun önündeki sürecin etrafındaki sessizliğin taraftarları sinirlendirdiğini ve kulübe zarar verdiğini söyledi ve etkinliği Premier Lig’e cevap istedikleri mesajını tekrarlamak için düzenledi.

  “Protestoyu düzenleme gereği duyduk çünkü

   Aylardır bu devralmaya yanıt bekliyoruz, en uzun süre t bunun gibi bir şey için aldı,” dedi Sky Sports News’e.

   “Sadece bu belirsizlikte daha fazla tutulamayacağımızı hissediyoruz ve oturup oturamayız. Premier Lig’den açıklama yok. Taraftarlar, Steve Bruce, oyuncular, hiç kimse için adil olmadığı için bir tür yanıta ihtiyacımız var – çünkü kulüpte neler olduğunu gerçekten bilmiyoruz ve bu bizi büyük ölçüde zarar verici bir duruma sokuyor.

   Resim: Newcastle taraftarları Londra’da protesto gösterisi yaptı

  • “Tahkimin Temmuz’da başlayacağını biliyoruz, Temmuz’da tam olarak ne zaman olduğundan emin değiliz , çünkü bu gizli tutuldu, kamuya açık bir bilgi değil, ancak Premier Lig ve hükümetin bulunduğu Londra’ya gidip şeffaflık istediğimizi söylemek istedik çünkü kulübün destekçileri olarak bunun bizim hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Bu durumda ne olduğunu biliyorum, karanlıkta tutulduk.”

   Holly, protestonun büyük bir başarı olduğunu kanıtladı ve yüzlerce taraftar uzun tr’yi yaptı. ip seslerini duyurmak için.

   “Düşündüğümden çok daha iyiydi, harika çalıştı. Her zaman yüksek beklentilerim vardı, her zaman iyi olacağını düşündüm ama hayal edebileceğimden çok daha iyi şeyler yaptı.

   “Sonunda Oradaki Newcastle hayranları, altı saatlik bir yolculuk için ve neredeyse 178 mil, kesinlikle olağanüstü. Herkes aynı şeyi paylaşıyordu. mesajımızı ilettik, sesimizi duyurduk ve farklı insanlar tarafından çokça yer aldı, bu hikayeyi güncel tutmak için en önemli şey, çünkü o zaman Premier Lig’e gitmeyeceğimizi ve cevaplar istediğimizi gösteriyor. onları bir an önce istiyoruz.”

   amanda staveley has been left frustrated by the premier league's stance during the proposed takeover of newcastle united.‘Hükümeti istiyoruz. müdahale etmek’

   Protesto grubu ayrıca bir mektup teslim etmeye çalıştı. Başbakan Boris Johnson’ın Londra’dayken yaptığı konuşmada, hükümetin Avrupa Süper Ligi’nin başarısız tekliflerinde olduğu gibi sürece müdahale etmesi yönündeki çağrılarını bir kez daha yineledi. için güç. Avrupa Süper Ligi vakasına müdahale edebildiler ve bunun arasındaki farkı göremiyoruz” dedi. )20210704201220

   Resim:

  • Amanda Staveley, Newcastle United’ın önerilen devralma sırasında Premier Lig’in tutumu karşısında hüsrana uğradı

  • “Bunun Premier Lig’in kararı olduğunu söylüyorlar ama açıkçası bunu yapamayacakları için neden onları aldı?

   “Protesto grubuyla bağlantısı olmayan pek çok Newcastle taraftarı Boris Johnson’a ve hükümete mektuplar gönderiyor. Downing Street’te Boris Johnson’a şeffaflık ve hükümetin müdahil olmasını istediğimle ilgili bir konuşma yaptığım mektup.

   “Maalesef kabul etmedi. tter ama biz o mektubu ona postalamaya ve bu şekilde çözmeye çalışıyoruz. Hükümetten kişilere ve protesto grubundaki diğer kişilere kişisel olarak e-postalar ve mektuplar gönderdim, bu yüzden elimizden geldiğince onlarla iletişim kurmaya çalıştık.”

   Holly öyle olduğunu söyledi. protestodan sonra sosyal medyadan destek mesajları yağdı ve bunun olayın ne kadar önemli olduğunu gösterdiğine inanıyor.

   “Hayatımda telefonum hiç bu kadar patlamamıştı. Ant ve Dec’den, PCP Capital Partners’tan Mehrdad Ghodoussi ve Amanda Staveley’in kocasından bir sürü destekleyici mesaj – beni takip etti ve Twitter’da herkese açık bir şekilde protesto için teşekkür ettiğini ve iyi konuştuğumu belirten bir mesaj gönderdi ve bunun için minnettardım. Bir milyon yıldır bunu asla beklemiyordum.

   “Mehrdad ve Amanda’dan aldığımız desteğin ne kadar büyük bir etki yarattığını kanıtladığını düşünüyorum.”

   20210719141245Ustalar: Konsorsiyum bağımsız tahkimi reddettirichard masters, the premier league's ceo, is hoping that 10,000 fans can attend the final two rounds of games this season

   Premier Lig CEO’su Richard Masters daha önce konsorsiyumun bağımsız tahkim teklifini reddettiğini açıklamıştı.

   Masters, Newcastle Central Milletvekili Chi Onwurah’a Ağustos ayında yazdığı bir mektupta, “Premier Lig bu anlaşmazlığı kabul etti ve konsorsiyuma, Kurulun sonucuna itiraz etmek isterse, meseleyi bağımsız bir tahkim mahkemesi tarafından karara bağlama olanağı sundu” dedi. .

   20210704201220

   Resim:

   Richard Masters daha önce konsorsiyumun bağımsız tahkim teklifini reddettiğini açıklamıştı
 • “Konsorsiyum bu teklifi kabul etmedi, ancak ek bilgilerin sağlanmasını da sağlamadı.”

  Yasal nedenlerle anlaşmazlık hakkında daha fazla yorum yapmayı reddetti.

  Mayıs ayında Sky Sports News’e konuşan Masters, “Devralma veya herhangi bir görüşme hakkında söyleyebileceğim bir şey yok” dedi.