Blog

Newcastle taraftarları

Newcastle taraftarları kulüpte hisse satın almak için teklif verdi

Newcastle United taraftarları, Premier Lig kulübünün şu anki sahibi Mike Ashley tarafından satıldığında bir hisseyi satın almak için bir teklif başlattı.

The Newcastle United Supporters Trust (NUST) , 14, 000 üyeler, taraftarlardan kulüpte hisse satın almak için bir fon için küçük miktarlarda para taahhüt etmelerini istedi.

1892 Rehin, Newcastle United kurulduğu yıl, taraftarlara “Premier Lig’de satılırsa kulübün küçük bir payını vermeyi” veya küme düşme ve finansal sonuçlar durumunda kulübün kurtarılmasına yardımcı olmak için taraftarlara yardım etmeyi umuyor. sahipliğin değiştiğini görebiliyordu “.

  • Joe Willock, Newcastle için geç puanı kurtardı
  • Jose Mourinho: İyi bir nokta değil | Steve Bruce: Üç olmalıydı

Ashley geçen yıl Newcastle’ı satmaya yaklaştı değerinin biraz üzerinde olduğu düşünülen bir anlaşmadaki Suudi destekli yatırım fonuna 02 m.

Ancak, teklif edilen devralma Temmuz ayında çöktü ve anlaşma hala Premier Lig’in sahipleri tarafından inceleniyordu. ve yönetmenlerin testi – Suudi Arabistan’ın insan hakları siciline yönelik eleştiriler ve TV korsanlığı suçlamalarının ortasında.

NUST başkanı Greg Tomlinson: “Taraftarlara onlarca yıldır kulübün can damarı oldukları söylendi, ama büyük kararlar alındığında her zaman dışarıda bırakılırlar.

“Hayatta olduğu gibi futbolda da paranın konuşması talihsiz bir gerçektir. Bu nedenle, biz hayranlar olarak Newcastle United’ın geleceğini belirleyecek sohbetlerin gerçekten aktif bir parçası olmak istiyorsak, paramızı ağzımızın olduğu yere koymamız gerektiğini düşünüyoruz.

steve bruce 0: 30
Steve Bruce, Newcastle’ın bu sezon yeterince iyi olmadığını itiraf etti, ancak maç başına puan almanın, bölümün içinde kendi tarafını tutabileceğini söylüyor

“Fon toplamak, sesimizi kulüp satılırken ve satıldığında düzgün bir şekilde duyurmamız için bize mali destek sağlayacaktır.”

NUST kurulu üye Alex Hurst şunları ekledi: “Destekçiler NUFC’ye ne olacağı konusunda söz sahibi olmalı ve bu kampanyanın bize kulübün işleyişinde sadece şimdi değil, yıllar ve on yıllar boyunca gerçek bir ses vereceğine inanıyoruz.”

Eski Newcastle ve İngiltere savunucusu Warren Barton, fonun dört ‘koruyucusundan’ biri olarak atandı.

NUST ayrıca bir hisseyi satın alamazsa kulüpte toplanan tüm para İngiltere’nin Kuzey Doğu bölgesindeki hayır kurumlarına bağışlanacak.