Blog

Morecambe'nin orta saha maestrosunun yerleştiği yol

Toumani Diagouraga sessiz, alçakgönüllü bir adam.

Saha dışında, sevgiyle bilinen adam ‘ Dave, Brentford’da geçirdiği günlerde kendini kendine saklayan kibar bir şahsiyettir. Bu durumda, çılgınca bir hareket, bazen, sahip olmaktan rahatsız olduğunu gösterecektir.

Gerçeğin ötesinde olmayan ve genellikle mükemmel bir dokunuşa veya lazer güdümlü pasa sahip olan dahili olarak, savunmayı göz açıp kapayıncaya kadar saldırıya çevirme gücüne sahiptir. göz.

31 – yaşında, bu olumlu özelliklere de eşlik edecek uzmanlığa sahip – fazlasıyla 450 Şampiyona, Birinci Lig ve İkinci Lig’deki görünüşler, aslında .

Şimdi Morecambe’de yaptığı ticarette her şey pembe. Ancak, Fransızların bu aşamaya gelmek için kayalık bir yoldan geçmesi gerekiyordu .

Canlı EFL

Pazartesi 31 2 Mayıs: 30 öğleden sonra

Brentford’da altı yıllık bir büyünün ardından 2016, o yarattı 20 Leeds için görünümler . / 18 çaba. Temmuzda 2018, Swindon’da iki yıllık bir anlaşma imzaladı ve County Ground’daki ilk kampanyasının çoğunu yaralanma nedeniyle kaybettikten sonra işler dönmeye başladı.

İkinci Lig’e düşmenin ardından, Robins’in teknik direktörü Richie Wellens geçen sezonun başında Diagouraga’yı ilk takım fotoğrafından uzakta tuttu ve orta saha oyuncusunu iki maçta oynadı. Papa John’s Trophy üç ay arayla.

“Oldukça sinir bozucuydu çünkü büyük bir kısmının gerçekten futbol nedenleriyle olmadığına inanıyorum” diyor Gökyüzü sporları.

Resim : 33 – Ocak ayında Mazuma Stadyumu’na geldi 2020 Swindon sözleşmesi karşılıklı rıza ile feshedildikten sonra

“Ayrılmam ve başka birine taşınmam istendi yaz aylarında kulüpten ayrıldım, bu yüzden orada her şey ters gitti, gerçekten . Ancak, futbolun nasıl yürüdüğünü anlıyorum. Bazı menajerler sizi sevecek, bazıları aslında kişisel olarak sizin için almayacak, ancak her zaman kendinize inanmak ve kendimi her zaman onayladım.

“Bir fo olarak otballer, tek ihtiyacın olan normal futbol oynamak. Bu yüzden yılın zor bir ilk bölümünü geçtikten sonra tek yapmak istediğim tekrar futbol oynamak ve eğlenmekti. ”

Sonra Morecambe’de bir fırsat doğdu.

Başka herhangi bir olayda, ligin zirvesine yaklaşan bir takımı, karşı uçtaki hayatı için tek bir hurdaya ayırma seçeneği kafa karıştırıcı olabilirdi, ama bu konu ile ilgiliydi. futboldan daha fazlası – ve Diagouraga özel bir şeyin gelişmekte olduğunu hissetti.

Resim : Yaptı 42 bu sezon Karidesler için tüm yarışmalardaki görünümler

2 Ocak son yılında Swindon sözleşmesi karşılıklı rıza ile feshedildi ve Mazuma Stadyumu’ndaki doğumu doğrulandı ve Plymouth’ta oynadığı süre boyunca altında oynadığı menajer Derek Adams ile yeniden birleşme imzalandı.

“Daha önce müdürle çalıştım ve geçen yıl geri dönme ihtimalimizin olmadığını anladım” diye devam ediyor.

“Sezon öncesinde, imzaladığımız oyuncu türlerini kullanarak, aslında kaptanımıza [Sam Lavelle] bu yıl ile birlikte ilk yedide olacağımızı söyledim. menajerimiz ve grubumuzdaki bilgi birikimimiz . İyi bir şansımız olacağını anladım.

“O [Adams] büyük bir övgüyü hak ediyor . O iyi bir yönetici ve ona çok zamanım ve saygım var. Play-off finalinde Morecambe’yi başka bir menajerin alacağını sanmıyorum. Nasıl kazanılacağını biliyor ve kazanan. Ross County ve Plymouth’un cesaretlendirilmesini sağladı, bu yüzden nasıl sonuç ve promosyon alacağını biliyor . ”

Bu sezon Adams yönetiminde Diagouraga’nın yaptığı ciltlerden bahsediyor 42 tüm yarışmalara bakar; / 15 kampanya .

“Yerleştiğimi ve içtenlikle “bana inancım var” diyor. “Buna sahip olduğunuzda, size yeni bir varoluş kiralaması veriyor .

“Normal futbol oynarsam iyi oynayacağımı biliyorum, bu yüzden mesele kendime odaklanıyorum. Buraya gelme ve futbol oynamayı sevme fırsatım olduğu için mutluyum tekrar.”

Belki de Diagouraga’nın sözlerinin peygamberlik olduğunu kanıtladığı uzmanlığının bir kanıtıdır.

morecambe v tranmere 2: 04
Gökyüzünün Önemli Noktaları Bet League Two play-off yarı final ikinci maçında Morecambe ve Tranmere

Ligde Morecambe EFL kulübü statüsünü korumakla kalmadı Maç başına puan temelinde iki masaya karar verildi, ancak bu dönemi dördüncü bitirdiler ve normal sezonun son gününden önce otomatik yükselme şansı vardı.

Sonuçta, Cheltenham, Cambridge ve Bolton onları ilk üçe yükselttiği için, Adams’ın adamları oyundan bir yere yerleşmek zorunda kaldılar. -offlar, Pazartesi günkü play-off final savaşını Newport’a yüklemek için yarı finalde topluca Tranmere 3-2’yi geçtiler.

“İlk üçe girdikten sonra terfi almak için kendimize en iyi şansı verdiğimizden emin olmak istedik ve bugün sadece 90 dakika uzaklıkta, “diyor .

“Tranmere, özellikle onların yerinde olayı son derece zorlaştırdı . Çok fazla baskı çekmemiz ve oyun programına uymamız gerekiyordu ama bir kez kazandığımızda, oldukça İşi evde halledeceğimize ikna oldum.

“Hayranların tekrar sahneye dönmesi ve sahnenin etrafındaki dedikodular çok güzeldi. Enerji bize yardımcı oldu ve stres altında olsaydık, çevrimiçi olmamıza yardımcı oldular .

“Sezonun hikayesi buydu. Hiçbir şey kolay değildi ve sahip olduğumuz her nokta için çalışmak zorunda kaldık ve her an derine inmek zorunda kaldık . Bu bizim için bir standart haline geldi. Hepimiz her oyunun zor olacağını biliyoruz ve sonuç almak için derine inmemiz gerektiğini biliyoruz ”

Ama ıskaladık Brentford’la iki kez play-off’lara çıktı ve Bees’le geçirdiği süre boyunca Wembley’de iki kez yenilgiye uğradı, bu Diagouraga için yeni bir zemin değil.

“Johnstone’s Paint Trophy’de kapanışta 2000, gönderdim ve kaybettik – bunu gözden kaçırmayacağım. Sonra bir Birkaç yıl sonra, otomatik yerleri almaya çok yaklaşmıştık ve bu yılın son anında Doncaster’a karşı bir penaltı kaçırdık . Daha sonra Yeovil ve döken karşısında finale kalmayı başarmak kalp kırıcıydı.

Image : Diagouraga, Brentford ile play-off’larda iki kez kaybetti, ancak aynı zamanda yükselen tarafın bir parçasıydı Şampiyonaya 2014

“İçinde 2015, Şampiyonada Middlesbrough’a düştük play-off yarı finalleri. O yıl onlar bizim umacı ekibimizdi. Onlara karşı her zaman çok iyi oynadık ama iyi organize oldular ve sezon boyunca ve play-off’larda işleyen kontra atakta bizi vurdular.

“İlk ayağı hatırlıyorum, 1-1 idi ve zirvedeydik. Bir forvet vurdular, bir gardiyanı çektiler ve sonunda a 90 bir set parçasının th-dakika galibi. İki kez kaybettim ve üçüncü kez şanslı yapabilirim. ”

Bu hatıralar ne kadar rahatsız edici olsa da, Diagouraga onları iyilik için bir güç olarak kullanabileceğinin farkında .

“Wembley’de hiç bulunmamış oyuncular için onlara ne bekleyeceklerini söyleyeceğim çünkü bazen oraya gidip oyun yerine etkinlikle oynamak mümkün.

“İnsanlara, elimizden gelenin en iyisini yaparsak ve nasıl performans gösterdiğimizi oynarsak, sonunda pişmanlık duymayacağımızı bildirmek çok önemlidir . Çağın bir katılımcısı olarak, bu deneyimi aktarmanın bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum .

“Lig 1’e hiç katılmamış bir kulüp için, onları orada kovabilirsek, kulüpteki herkes için büyük bir başarı olur diye düşünüyorum. kariyerimin önemli noktalarında, özellikle de son birkaç yıldır oynadığım kadarıyla orada olacağım. Bunu bu yıl gerçekten yapmak inanılmaz olurdu . ”