Blog

Lille, Ligue 1'in kazananlarını taçlandırdı

Lille, yılın son gününde Angers’de 2-1’lik bir başarıdan sonra Ligue 1 şampiyonu oldu .

10 onlarca yıldır ve Paris Saint-Germain’in masanın zirvesinde bitiremediği son dokuz sezonda sadece ikinci kez.

PSG Brest’te 2-0 kazandı, ancak liderlerden bir kaymaya ihtiyaç duydu Lille ve bu gelecek değildi.

Lille için gergin bir gün olsa da Jonathan David’in 11 inci dakika saldırısı onları Fransa’nın batısında erken yollarına koydu.

  • Ligue 1 bilgileri | Final tablosu

Şanslar az ve çok uzak olsa da ilk yarıda liderliklerini ikiye katladılar Burak Yılmaz’ın penaltı noktasından filelere çekilme süresi.

Renato Sanches, ilk yarıdan kısa bir süre sonra oyunu yatmaya ayarlayabilirdi, sonunda önemli olduğundan değil, görkemli bir şansı kaçırabilirdi.

timothy weah celebrates lille's ligue 1 victory

Resim : Timothy Weah, Lille’in Ligue 1 başarısını kutluyor

Brest’in teselli hedefi, Angelo Fulgini’nin hedef ve Christophe Galtier’in adamları hiçbir zaman başları belaya girmemişti.

Lille tarihinde dördüncü kez, PSG’den bir puan uzakta bitirdikleri için Fransa şampiyonu oldular.

Brest’teki 1-0 galibiyetleri, Romain Faivre’nin kendi kalesine attığı gol ve ikinci yarının ortasında Kylian Mbappe vuruşuyla geldi. Neymar, Mauricio Pochettino’nun adamları için tüm skorlar hala aynı seviyede iken, yerden ıskalamıştı.

Monaco , her iki takımın da üstlerinde yer alması ve yenmesi gerekiyordu Lens’i cömertçe yeniyorlarsa beklenmedik bir başlık yakaladı, ancak kampanyasını tamamlamak için yalnızca 0-0 çizebilir .

Tablonun dibinde, Nantes ‘evinde 2-1 mağlubiyetle Montpellier’e Nimes ve Dijon ile birlikte küme düştüklerini gördü.

Juve, Şampiyonlar Ligi’ne gizlice gir

alvaro morata scored as juventus secured champions league football

Resim: Alvaro Morata, Juventus Şampiyonlar Ligi futbolunu güvence altına alırken gol attı

Juventus Bologna’nın 4-1’lik mağlubiyeti, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi futbolunu garantiye almak için yeterliydi. Napoli.

Andrea Pirlo’nun takımının puanları düşmesi ve son günü kazanması veya Avrupa Ligi’nde bir seferi tehlikeye atması için Napoli veya AC Milan vardı.

Federico Chiesa, Alvaro Morata’dan sadece altı dakika önce Juve’yi öne geçirdi ve Adrien Rabiot, molada onlara üç gol attı .

  • Serie A haberleri | Kapanış masası

Morata, Yaşlı Hanım’ın emin olmak için yarıdan kısa bir süre sonra bir saniye eklediğinde Riccardo Orsolini’nin geç tesellisine rağmen kaymayacaklardı, tüm gözler diğer oyunlara çevrildi.

Franck Kessie’nin ilk yarı ceza seti AC Milan 1-0 Atalanta ve gergin bir bitişe rağmen, AC’nin rakiplerini ikinci sıraya atmasını sağlamak için durma süresinde bir saniye netlik elde etti ve bu süreçte Avrupa’nın seçkinleri arasında bir yer ayırdı

Ama daha güneyde , Napoli orta masayı göremedi Hellas Verona . Amir Rrahmani, sadece Davide Faraoni’nin dokuz dakika sonra onları geri alması için onları saat işaretine koydu .

Gennaro Gattuso’nun adamları bir galip gelemedi ve sonuç olarak ilk dörtten çıktı, AC ve Juve, kazananlar Inter Milan ve Atalanta ile birlikte yerlerini aldı.

Şampiyonlar Inter Milan , günden 5-1 önce deplasmana uğradı Udinese muazzam başlık kazanan kampanya.