Blog

Laporta, Messi'nin Barcelona'da kalacağına ikna etti

Barcelona başkanı Joan Laporta, Lionel Messi’nin Copa del Rey final galibiyetinde nostaljik bir performans sergiledikten sonra gelecek sezon kulüpte kalacağına ikna oldu Athletic Bilbao.

Arjantinli, Antoine Griezmann ve Frenkie de Jong’un grevlerinin ardından Cumartesi günü Sevilla’da yapılan hesaplaşmanın ikinci yarısının ortasında çarpıcı bir bireysel gol attı. Katalanları görevlendirin .

Daha sonra kariyerinde ilk kez kupayı yükseltmeden önce, ancak ilk kez ‘da kulüp kaptanı olduktan sonra) tekrar çekerek olağanüstü bir ekran süsledi. .

  • Erling Haaland temsilcileri görüşmeler için Barca, Madrid’i ziyaret etti
  • ‘Messi, kabarcıklı en iyisine geri döndü’
  • Messi hala dünyanın en iyi oyuncusu mu?

Barca’nın tüm zamanların en golcüsü ve en çok ödüllü oyuncunun kontratına sadece iki haftası kaldı ve geçen yıl dönemin başkan Josep Maria Bartomeu ile aradan ayrıldıktan sonra ayrılma girişiminde bulundu.

Ancak Barca lideri olarak ilk görevinde Messi’nin şöhrete yükselişine başkanlık eden ve bir ay daha seçilen Laporta, kaptanın kulüpte kalacağına inandığını belirtti. eski 13 bağlantı kurduğundan beri kariyerini geçirdi.

“Leo gezegendeki en iyi oyuncu ve kulüple çok güçlü bir bağı var . Kalmak istediğine inanıyorum ve elimizdeki her şeyi yapacağız yapabileceğinden emin ol, “dedi Laporta.

“Artık futbol oynayabilen harika bir takım tarafından desteklendiğini görebiliyordu .”

Messi, maçın ardından geleceği hakkında hiçbir ipucu vermedi, ancak Copa’yı kazanmak ve heyecan verici bir üç yolluya yeniden katılmak için sezonlarına korkunç bir başlangıç yaptığı için tarafını övdü. Atletico Madrid ve Real Madrid ile birlikte La Liga şampiyonluğu için yarış.

“Sezonun ilk yarısında devam etmek için mücadele ettik ve saf olarak bir çok puan kaybettik ama çok daha güçlendik, çok iyi oynamaya başladık ve mücadeleye geri dönüyorum, “dedi Messi.

Barcelona teknik direktörü Ronald Koeman da maçtan sonra Messi’ye saygı duruşunda bulundu : “Leo yıllarca dünyanın en iyi oyuncusu olduğunu göstermek için harcadı ve bugün oldukça etkili oldu . ”