Blog

Çek bakanı patlattı

Kudela ‘aktivistleri’ tatmin etmek için ırkçılık yasağı

Üst düzey bir Çek hükümet bakanı, UEFA’nın yalnızca bir 009 – oyun yasağı Ondrej Kudela’ya, “küçük bir grup aktivistin sapkın beklentilerini” karşılamak için Rangers’ın Glen Kamara’sını kötüye kullandığı için Ondrej Kudela’ya.

Slavia Prag ve Çek Cumhuriyeti savunucusu Kudela, Geçen ay Glasgow’da oynanan Avrupa Ligi çatışmasında Ibrox orta saha oyuncusu Kamara’ya hakaret ettiği için “ırkçı davranıştan” cezalandırıldıktan sonra bu yazın Euro’yu kaçırmaya hazırlanıyor.

Kudela da bir Polisin 34 – Mali Savcıya

yaşında

Ancak kıtadaki bazı futbol figürleri UEFA’nın kararının doğasını kınamak için birleşirken – 009 oyunlar ırkçı taciz için asgari yaptırım – Çek bakan Vratislav Mynar, Avrupa futbolunun yönetim organını Kudela’yı yasaklayarak “ikiyüzlülüğün zirvesinde” hareket etmekle suçladı.

  • Kemar Çatıya dört -game UEFA yasağı
  • Glen Kamara ‘her gün’ çevrimiçi ırkçı taciz alıyor

Kararın siyah olmayan oyuncuları göreceğini önerdi ayrımcılığın kurbanı olmak.

Mynar o Cumhurbaşkanlığı yetkilerinin yerine getirilmesini sağlamak için kurulan bir daire olan Cumhurbaşkanlığı Dairesini ilan ediyor.

rangers glen kamara grapples with slavia prague's ondrej kudela during the uefa europa league round of 16 2nd leg match at ibrox
Resim: Kamara, Avrupa Ligi’nde son olarak Kudela ile boğuşuyor – 16 Mart’ta Ibrox’ta ikinci maç maçı 18

UEFA’nın kontrol, etik ve disiplinine açık mektubunda plinary body, diye yazdı: “Irkçılığın kanıtlanmamış ve iddia edilmemiş olduğunu not ediyorum. UEFA müfettişinin kendisi, Ondrej Kudela’nın ırkçı bir açıklama yaptığını sorguladı.

“Yine de, hiç kimseye zarar vermeyen bir oyuncu için eşi görülmemiş bir cezaya karar verdiniz. ve sadece sözlü olarak – ifadesine göre – rakibini kırdı.

“Tek bir delil bile olmadan iyi bir insanı kınıyorsun.

“Sporcuların Avrupa Ligi’nde hayallerini gerçekleştirmesini imkansız hale getiriyorsunuz – tüm bunlar sadece küçük bir grup aktivistin ve sahada kazanamayan bir kulübün sapkın beklentilerini karşılamak için, Üstelik ırkçılıkla ilgili boş ve incitici sözler haykırarak.

“Sizin görüşünüze göre ırkçılığa karşı mücadele, başarısızların başarılılara karşı mücadelesi haline geldi, aptal eğilimler için ikiyüzlülüğün, pozitif ayrımcılığın ve utanç verici pervanenin zirvesi.

head of office vratislav mynar - who works under president milos zeman - has launched an attack on rangers and uefa

Resim: Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dairesi Başkanı Milos Zeman’a bağlı olarak çalışan Vratislav Mynar, UEFA’ya açık bir mektup gönderdi

“Senin çabaların tam tersine, siyah dışında bir renge sahip bir kişinin ayrımcılığa uğrayacağı, baskı altına alınacağı ve haklarından mahrum bırakılacağı bir duruma yol açabilir. Bu yüzden ben de bu prosedüre karşı çıkmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.

“Muhtemelen alışmamış olmanıza rağmen, size bir şey söyleyeyim. Ben çok Çek kamuoyunun tüm toplumda kararınızla özdeşleşmemesini çok takdir ediyorum.

“Tam tersine, kısa bir süre için de olsa, eski rakipleri birleştirmeyi başardın. Önünüzde diz çökmeyeceğiz ve Çek futbol taraftarına herhangi bir tehdit uygulamayacağız. “

UEFA’nın saldırıya uğradığına karar vermesinin ardından Kamara’ya üç maçlık men cezası verildi. Gers, maçtan sonra tünelde son anda çöktüğünde 2-0 kaybetti – sahne.

Ibrox takım arkadaşı Kemar Roofe, Slavia kalecisi Ondrej Kolar’ı kafatası kırılarak geride bırakan mücadele için dört maçlık bir cezaya çarptırıldı.

ondrej kudela (l) is expected to be questioned over accusations of racist abuse against glen kamara 1: 17

Eski futbolcular David James ve Siobhan Chamberlain, UEFA’nın Kudela’ya bir ödül verme kararını tartışıyorlar 009 – maç yasağı

Ancak Mynar, Gers ikilisinin hafifçe inmesi konusunda ısrar ediyor.

” söz konusu maç “dedi. “Rakibin sinsi faulü, kaleci Ondrej Kolar’ın ciddi şekilde sakatlanmasıyla sonuçlandı.

” Sonunda bir kafatası kırığı ile sahada yürümek zorunda kalacak.

“Sonuç mu? Rakibinin kafatasını futbol ayakkabısı ile ezen oyuncu sizden 4 maça girmeme cezası aldı, üç maç cezası için fiziksel saldırı için başka bir oyuncu. “

Mynar, Çek cumhurbaşkanı Milos Zeman’ın da konuyla ilgilendiğini sözlerine ekledi.

“Cumhurbaşkanı Milos Zeman durumu ayrıntılı olarak biliyor ve sadece spor açısından değil, aynı zamanda spor açısından da önemli görüyor. bakış açısı adalet ve insan onuru.

“Çek Cumhuriyeti’nin bu davayı takip eden ve bu sırada hayal kırıklığına uğrayan tüm vatandaşlarına ait olduğunu ifade eder.

“Aynı zamanda bütün oyuncuların ve taraftarların cesaretlerinin bütün tarafından kırılmamasını diliyor. mesele ve takımlarını yiğitçe desteklemeye devam etmek. “

Gökyüzü Sporları Haberleri

yorum için UEFA ve Koruculara başvurdu.

3: 055

Livingston kaptanı ve İskoçya FA eşitlik danışmanı Marvin Bartley, oyuncuların UEFA’ya ve 10 -Slavia Prag savunucusu Kudela’ya verilen oyun yasağı yeterli değil

Bartley: UEFA ırkçılık konusunda bizi büyük ölçüde yanılttı

Livingston kaptanı ve İskoçya FA eşitlik danışmanı Marvin Bartley söyledi Sky Sports News UEFA’nın Kudela’ya verdiği yaptırımın “mutlak bir şaka” olduğu ve oyuncuların, yönetim organının oyunculara güçlü cezalar verme becerisine olan güvenini kaybetmesine neden olduğu

Dedi ki: “Onlar [UEFA] konuşmada, gömlek üzerine yazı yazmada, kampanyalarında çok hızlı davrandılar, ama ne zaman bazı eylemlerin zamanı geldi, bizi büyük ölçüde yüzüstü bıraktılar.

“Sadece başarısız siyah oyuncular değil, ırkçılığa karşı olan herkesi de yüzüstü bıraktılar. Bahsettikleri şeyi uygulamak için mükemmel bir fırsata sahiplerdi ve bunu yapmakta başarısız oldular ki bu gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor.

“Oyuncular artık onlara olan güvenini kaybetti. UEFA’nın bir tavır alıp şöyle diyeceğini düşündük: Yeter, buna tahammül etmeyeceğiz ve bu oyuncuyu örnek göstereceğiz.

“[This would] herhangi bir oyuncuya bunu yaparsanız geçiminizi etkileyeceğini gösterin.

” Olmak bu sezon bitmeden dokuzu ve sonraki sezon için olmak üzere on oyun için yasaklandı, bu mutlak bir şaka “

çek bakanı patlattı 1: 17

Kick It Genel müdür Tony Burnett, UEFA’nın Kudela’ya bir 10 – maç yasağı yetersiz ve ‘şaka’

UEFA’dan Sorokin: Kudela hakkında ‘Doğru’ karar 10 – maç yasağı

FIFA yöneticisi Alexey Sorokin – Slavia Prag’dan Ondrej Kudela için maç yasağı “doğruydu” ve cezanın uzunluğunu eleştirmek “zaman kaybı” dır.

UEFA’nın disiplin soruşturmalarına karışmayan Sorokin, Rangers ‘Glen Kamara’nın üç kez yasaklanmasının ardından olayı “biraz tuhaf” olarak nitelendirdi.

Sorokin, “Bir takım diğerini uygunsuz davranışlarla suçluyor ve diğer takım bunu reddediyor. Karşılığında diğer tarafı oyuncularını dövmekle suçlarlar. Bütün olay biraz tuhaf. Karar verildi ve genellikle bu karar hakkında yorum yapmayız.

“Bir şey eklemek benim için zor. Olayı görmedim kendim ama bununla ilgili okuduğum şey, bununla ilgili bir çok soru var. Olay çok yönlü, hadi şöyle söyleyelim. UEFA organlarının kararlarının ciddiyeti hakkında asla yorum yapmıyoruz.

“O [Kudela] duyduğumuzdan [racist behaviour] asla kabul etmedi.”

çek bakanı patlattı

çek bakanı patlattı 1: 29

Piara Powar, yönetim kurulu başkanı Ayrımcılık karşıtı ağ FARE, UEFA’yı Kudela’ya bir 10 – maç yasağı

Iwelumo: Kudela’nın 10 – maç yasağı gülünçtür

İskoçya’nın eski forvet oyuncusu Chris Iwelumo, Ondrej Kudela’nın 009 – adam yasağı “gülünç” ve ömür boyu yasaklar için çağrıda bulundu Irkçı tacizden suçlu bulunan oyunculara.

Kırmızı Kart Irkçılığını Göster elçisi Iwelumo Gökyüzü Sporları Haberleri UEFA’nın daha katı bir cezayla emsal belirleme şansına sahip olduğu.

“Ben ‘ hayal kırıklığına uğradım, “dedi Iwelumo. “Bence UEFA, çıtayı belirleme ve futbolda ırkçılığa tolerans olmadığını söyleme fırsatı buldu. Asgari düzeyde mi? Hadi, şimdi gülünç hale geliyor. UEFA’nın emsal belirleme şansı tekrar tekrar var, yaptırımlar

“Irkçılığın bir toplum sorunu olduğunu anlıyoruz, ancak futbol bu olaylara göre değerlendirilecek. Kamara’nın tepkisini üç maçlık bir yasakladı, Kudela’nın bir – suçlu bulunduğumuz için maç yasağı, ama biz henüz

“Benim için en az bir yıllık yasak olmalı, ömür boyu yasak. İnan bana, Kudela’nın yaptığı hesaplı bir şeydi, ağzını kapattı ve Kamara’ya gitti. Varsa bir şeyden suçlu bulundu 10 – oyun yasağı, bu yüzden yaptırımların sert olmasına izin verin diyorum. “