Blog

Klopp: Şehir aynı yaralanma kriziyle şampiyonluk kazanamazdı

Liverpool direktörü Jurgen Klopp, katlandığı yaralanma kriziyle başa çıkmaları gerekmiş olsaydı, Manchester City’nin bile bu yıl ligi kazanamayacağı konusunda kararlı.

Klopp, ortağı Joe Gomez üç ay sonra kenarda ona katılmadan önce, Premier Lig kampanyasında beş maçta dizinden sakatlanan etkili bir stoper Virgil van Dijk’i kaybetti ve Ocak ayında, kıdemli merkez savunma oyuncusu olarak kalan Joel Matip üçüncü kalıcı gıyaben oldu.

Alman, orta saha oyuncuları Fabinho ve Jordan Henderson’ın savunmada tecrübesiz Nat Phillips ve Rhys Williams’la birlikte oynadığı ve hatta Ozan Kabak ve Ben Davies’i getirdiği zaman karıştırıp eşleşmek zorunda kaldı. Ocak ayında ödeme olarak, her ikisinin de kendi yaralanma sorunları vardı .

  • Liverpool vs Crystal Palace on Sky: Jota’ya geç çağrı
  • Thiago Klopp, Fabinho ve Liverpool’da ‘evrim’
  • Klopp sevdirme sahip 10, 000 bufflar Anfield’de geri döndü
virgil van dijk limps off injured at goodison park
Resim : Virgil van Dijk Mer sırasında ön çapraz bağ yaralanması geçirdikten sonra yılın büyük çoğunluğunu kaçırdı Ekim’de seyside derbisi

En üstte olmasına rağmen Noel’deki tablo, yaralanmaların etkisi sonunda Klopp’un yanına gitti, bu da bir 4002 çöktü, ancak dokuz maçta yedi galibiyetle geri döndü, böylece final maçlarını evinde Crystal ile kazandıklarında bilmelerini sağladı Pazar günü Saray, canlı olarak Gökyüzü Sporları , Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanacaklar.

Klopp, Mart ayının sekizincisinde hızının oldukça düşük olduğu düşünüldüğünde, bunun büyük bir başarı olabileceğini belirttiği için bazı çevrelerde alay konusu oldu, ancak Klopp, bunun mutlak maksimum potansiyel olduğunu düşünüyor. Koşullar.

Ve rakiplerinden hiçbirinin daha iyisini yapabileceğine inanmıyor.

Pazar 22 3 Mayıs : 50 pm Kick 4: pm

“Yani bir futbol takımı, birçok kişinin birlikte çalıştığı bir orkestra gibidir ve bir parçayı kaybederseniz, yine de yapabilirsiniz, ama iki tane kaybederseniz o zaman zorlaşır “dedi.

“Bu yıldan önce de belirttiğim gibi, aldığımız sakatlıkların sayısıyla birlikte tüm yıl şampiyon olmak değildi . Fırsat yok . Kimse için .

“Onlar ne kadar harika olursa olsun, eğer City dışarıda üç orta yarıya sahipse, hayır [they don’t win the league]. Tüm United’ın üç orta yarısı, hayır.

“Tüm sezon için de öyle.

” Biraz savaştık, fark ettik zorlukları ve en iyisini yaptık ve Pazar günü kazandığımızda ve Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazandığımızda, en iyisini yaptık. Bu kadar.

“Avrupa Ligi’ni beğendikleri anda (finalde ) ve ‘evet’ diyeceklerse bugün Manchester United’ı talep edin. kapanıyor ve kazanma şansı var.

“Bir tür proje yaptık ama gerçekleştirmek istediğimiz proje değil.”

3: 002
İZLEMESİ ÜCRETSİZ: Liverpool’un Premier Lig’de Burnley’i yenmesinden kurtarıldı
  • Premier Lig tablosu | Fikstürler | Sonuçlar
  • Sky Sports Satın Alın | Bir Sky Sports Pass

Satın Alın Kazanan kampanya, Klopp oyuncularını sık sık “zihniyet canavarları” olarak selamladı.

Bu yıl farklı bir tür psikolojik dayanıklılık gerekiyor ve müfettiş bunun onları daha güçlü yaptığına inanıyor .

“Evet benim için çok önemli [as the title win]. Oğlanlar böyle bir karakter göstermeseydi senaryoya gelmeyeceğimiz açık. Onlar ‘ ve çok özel bir kişiliğe sahibim “diye ekledi.

“Bazen acı çekeriz, bu konuda çok fazla etkimiz olmaz . İşlerin ters gitmesinin nedeni budur, ancak kişiliği ya da Takımın zihniyeti.

“Bu oyuncuların karakterini o kadar da mükemmel olmayan bir dönemde sorguladıysanız, kendinize bunu neden yaptığınızı sormalısınız .

liverpool manager jurgen klopp 1: 12
Klopp diyor ki karşı karşıya oynamak için sabırsızlanıyorum 10, 000 Anfield taraftarları, Liverpool olarak yılın son maçında Crystal Palace’a karşı galibiyetle ilk dörde girmek istiyorlar

“Çocuklar şimdi bunu defalarca gösterdiler, bir şeylerin ters gitmesi onların zihniyetleri veya karakterleri ile ilgili değil.

“Zor dönemlerden geçmek sizi bir birim olarak daha güçlü kılıyor ve bu süre içinde dikkatimiz dağılmadı. Aramıza hiçbir şey girmedi.

“Evet, anlarımızı yaşadık, oyuncular en iyi durumda ya da en iyi modda değildi. Pek iyi durumda değildim, ama her zaman birlikte kalmanın bir yolunu bulduk.

“Birbirimizi suçladık ya da birbirimize parmak gösterdik ve ‘Senin yüzünden ya da senin yüzünden’ dedik.

“Pazar günü bir şey olursa bizi bu duruma çekecek bir çıkış yolu bulduk .”