Blog

Juve, Barca ve Real Şampiyonlar Ligi'ne kabul edildi

Juventus, Barcelona ve Real Madrid, önerilen ayrılıkçı Avrupa Süper Ligi projesine katılmalarına rağmen gelecek sezonun Şampiyonlar Ligi’ne İtiraf edildi.

Avrupa futbolunun yönetim organı UEFA, tüm Şampiyonlar Ligi katılımcılarına katılım mektuplarının gönderildiğini söyledi.

Juve, Barca ve Real aleyhine önerilen Süper Lig’e katılımları nedeniyle yürütülen disiplin işlemleri UEFA’nın ayrı temyiz organı tarafından askıya alındı.

UEFA, üç kulüpten soruşturma başlattı, ancak geçen hafta İsviçre makamları tarafından Madrid’deki ticaret mahkemesinde yasal şey tarafından edinilen bir mahkeme kararının bildirilmesinin ardından işlemleri askıya aldı. Süper Lig Şirketi SL.

Resim:

İngiliz taraftarlar Avrupa Süper Ligi’nin başlamasını protesto etti 20210426175043 UEFA Salı günü Reuters’e verdiği demeçte,

“Gelecek sezonun UEFA kulüp müsabakalarına katılan tüm kulüplere şimdi giriş mektupları gönderiliyor.” .

Juve, Barca ve Real kulüplerinin finali olacaktır. Nisan ayında Süper Lig’e kaydolan ve altı İngiliz takımının çoğu artı Inter Milan, AC Milan ve Atletico Madrid’in çekilmesiyle ortaya çıkan ayrılıkçı projeden uzaklaşmamak için.

Süper Lig’in kurucusu ve Juventus başkanı Andrea Agnelli bu ayın başlarında, ayrılıkçı bir lig oluşturma planının bir darbe değil, darbe alan futbol endüstrisini kurtarmanın bir yolu olduğunu söyledi. koronavirüs pandemisi.

Juve, geçen sezonun Serie A mücadelesinin son gününde Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazandı ve o zamandan beri, Massimiliano Allegri’nin ikinci bir büyü için geri dönmesiyle birlikte antrenörleri değiştirdi.