Blog

Greenwood: Hepsi bir araya geldi

Mason Greenwood, Sky Sports “Geçen sezonun çoğunda bağlantı dramamın o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum” diyor. “Ancak, goller arasında çakırkeyif oluyordum, bu yüzden millet, geçen yıl bundan daha iyi olduğumu akıllarına getirdi. Katılmıyorum. Sanırım bu sezon daha iyi oldum .”

Geçmişinde sekiz gol attı 12 Manchester United’ın görünüşleri algıları değiştirdi. Premier Lig’e gelen altı sporcuyla birlikte, Nisan ayının başından bu yana yarışmadaki hiçbir oyuncu daha fazla gol atamadı. Greenwood, “Hedefler akmaya başladı” diyor.

Bu nadir röportajda ergen, oyunun hangi yöntemlerle geliştiğini ve bunun nedenlerini detaylandırıyor . İngiltere görevindeki kararsızlığının gruptaki yerini kaybettiğini gördükten sonra yaşadığı zorlukları ortaya koyuyor ve geleceğe dair umutlarını açıyor.

Alçakgönüllülük var ama güven var. Gelişme arzusu var ama kendi yeteneklerine olan bir inanç. “Her zaman zamanımın geleceğini biliyordum,” diyor bir bomba ipucu olmadan.

Greenwood’un sahanın etrafında gezinmesi kimseyi şüpheye düşürmüyor. Topunun iki ayağıyla vurması alışılmadık bir durumdur . Yakın görevinde solunda Emiliano Martinez’i yenmek için biraz boşluk vardı, ancak Kasper Schmeichel’i fethetmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktan biraz daha fazlası vardı.

Hızlanmakta ısrar ediyor . “Tam hız seviyeme ulaşmak için hala birkaç yılım var .” O da güçleniyor . “Hala büyüyorum, hala dolduruyorum. Sadece 19. ” Sonuç, oyunun değişiyor olmasıdır.

Tyrone Mings’i aldatan ve ona Aston Villa’ya karşı o gol için alçaktan köşeye şut atma zamanı satın alan omuz düşmesi en başından beri oradaydı . Bu, Cardiff’ten Premier Lig’deki ilk maçında en az yedi şutunu atan bir adam.

mason greenwood's shot map for manchester united in his premier league career to date

Ama yeni olan şey, bilginin ortadan kaldıracak fizikselliğe sahip olması ceza sahasının kenarına topu ayak basarken daha büyük olan adam. “Özellikle bunun üzerinde çalışıyorum ama bu sezon gelmeye başladı” diyor .

Olgunluğun artması, eskisinden biraz daha iyi olan yığınla ilgilenmek, markalama görevlerini daha kolay üstlenmek anlamına geliyor. Koçların takdir ettiği şeyler . “Çok yönlü oyunum, savunma işim . Katılımcı olmak, esasen . Bu geliyor şimdi.”

Daha çok hedef almak için sırtıyla oynayabilir .

“Bekletme dramım gelişti. Daha gençken ve sadece takıma gelirken yaptığım kadar topu verdiğimi sanmıyorum . Ben oyunu biraz daha ve Premier Lig’in hızını biraz daha anlayın. Hepsi bir araya geldi . ”

mason greenwood's recent goal return for manchester united

Greenwood’un dikkati “çok çalıştığı gerçeğidir perde arkasında “bu ilerlemeyi kolaylaştıran fiziksel büyümeyle birlikte, ancak bunun da zihinsel bir yanı olduğunu kabul ediyor . Zor ikinci sezon başlamadı çünkü bundan keyif alırdı .

Eylül ayında İngiltere’deki ilk çıkışını modası geçmiş hale getirerek hayatının en mutlu zamanı olmalıydı 18. Ancak karşılaşma, Phil Foden ile birlikte İzlanda’daki koronavirüs karantina kurallarını ihlal ettiği için kısa bir süre sonra kadrodan çekildiğinde lekelendi.

Kısa kariyerinde ilk kez manşetlere çıktı.

“Zordu” diyor Greenwood.

“Nasıl olduğunu biliyorsun, belli ki gelecekti. Bu psikolojik bir meydan okumaydı ama gerçekten engellemelisin. United için oynarsan, en iyilerinden biri Dünyadaki kulüpler, bunu fethetmelisiniz. Sadece futboluma konsantre olmak için bir tarafa ittim.

“Bugün bunun üstesinden geldim .

“En iyi futbolumu tekrar oynadığım için mutluyum.”

Greenwood’da Solskjaer

“Kendi kalibresine, çalışma hızına, odaklanmasına, kararlılığına ve daha iyi olma arzusuna kadar düştü . Her zaman öğrenen genç bir çocuk. Geçen sezon vardı İlk sezon için mükemmeldi. Bu sezon, birkaç mücadeleyle başladı. Uzun vadede, bu onun adına iyi bir yer olacak. Kendini atlattı . Kendi türünü bulmak için çok uğraştı . Yılın sonuna doğru keskin ve çok mükemmel görünüyor . Ve her zamanki golün önünde olduğu kadar harika . ”

Ole Gunnar Solskjaer ile olay hakkında konuşurken Greenwood’a ikna oldu olumsuzu olumluya çevirmeyi başardı. Solskjaer Sky Spor “Birkaç mücadelesi oldu” diye bilgi veriyor. “Uzun vadede, bu onu iyi durumda tutacak. Kendini yakaladı.”

Greenwood da şu anda bu şekilde bakıyor .

“Ona tamamen katılıyorum, daha güçlü atlattım” diye ekliyor.

“Bu küçük şeylerin her biri sizi daha iyi bir insana, daha iyi bir insana ve daha iyi bir futbolcuya dönüştürüyor. Birkaç şeyi anlamanızı sağlıyor. Keyif aldığınız zamanlara benziyor , hatalardan ders çıkarırsınız . Ya sizi kişisel olarak etkilemesine izin verirsiniz ya da ilerlemeye devam edersiniz . Neden ilerlemiyorsunuz ? ”

  • ‘Harry Maguire’da tehlike yok’ | Premier Lig donanımları
  • Sky Sports’u Edinin | Sky Sports Pass satın alın

Bunu yapıyor – Solskjaer’in yardımıyla.

“Yönetici tamamen bana odaklanmıştı ve bana çok yardımcı oldu . Bireysel ve grup olarak tüm gençlerle çok konuşuyor . Sahip olduğum için gerçekten çok mutluyum onu orada. ”

Yakında destekçilerini de geri alacak .

Kilitleme boyunca oyun oynamak herkes için tuhaftı, ancak yeni başlayanlar için belki de en tuhafı . Greenwood’un on iki 17 stadyumda United taraftarı olmadan atıldı . Bu, Salı günü 10, 00 0 ev sahibi taraftar, Old Trafford içindeki yerlerini alacak.

Salı 18 5 Mayıs: 00 pm Kick 6: 00 pm

“Herkesin taraftarları özlediğine inanıyorum, onlar futbol kulübünün büyük bir parçası. Hayır taraftarlar, aslında hiçbir şekilde bir futbol kulübü değil . Sezonun sonuna doğru onları biraz geri almak harika olacak ve gelecek sezon yine Old Trafford gibi hissedebilir. ”

Çok önceleri bitmemiş şeyler vardır. Her ikisi de Premier Lig takımlarında kalmakla kalmayıp, Avrupa Ligi finali Gdansk’ta Villarreal’e karşı. Greenwood için kırk yıldır United’ın birincisi olan kulüp ile ilk önemli ödülünü alma fırsatıdır .

“United ile bir şeyler kazanmak harika olurdu” diyor .

“Bunu yapmak istiyorum. Bunu yapmak için iyi bir yerdeyiz. Premier Lig sezonunu harika bir şekilde bitirmek ve finalde galibiyet almak güzel olurdu . Biz biraz gümüş eşyaya ihtiyacımız var, birkaç on yıldır hiç almadık, bu yüzden eve geri dönmek harika bir duygu olurdu. ”

Ve bir İngiltere geri çağırma sadece Euro için zamanında mı?

“Euro’yu ziyaret etmek güzel olurdu ama sadece bu iki maça ve Avrupa Ligi finaline tamamen United’a odaklanmak istiyorum .

“Ne olur, olur. Bunun hakkında pek düşünmedim. United için performanslarımı, gol atmanın ve takımın skoruna yardımcı olmanın yolunu düşünüyorum.

“Sadece futboluma odaklanıyorum .”