Blog

Futbol, George Floyd'un öldürülmesinden bir yıl sonra mı değişti?

Jüri, eski Minneapolis polis memuru Derek Chauvin’i erken cinayet, üçüncü derece cinayet ve ikinci derece adam öldürme suçlarından dolayı George Floyd’u öldürmekten oybirliğiyle mahkum etmesinin üzerinden bir aydan biraz fazla zaman geçti. .

Floyd, a 46 – yaşındaki silahsız siyah adam, Chauvin’in nefesi kesilirken en az dokuz dakika boyunca boğazına bastırdığını ve geri döndüğünü gösteren izleyiciler tarafından çekilen videolarla birlikte, zaptedilirken öldü.

Görüntüler, ırkçılık ve polis şiddeti ile ilgili uluslararası protestoları ateşledi, toplumda ve futbol sırasında şok dalgaları yaydı .

Premier Lig oyuncuları ve yöneticileri, Floyd’un öldürülmesinden bir yıl sonra futbolun ne kadar dönüştüğünü tartışıyorlar …

“George Floyd cinayeti devenin sırtını kıran çöptü,” Aston Villa ve İngiltere savunma oyuncusu Tyrone Mings Sky Sports’a bilgi verdi.

“Herkes tıpkı ‘askı’ gibiydi, bugün bu yeterli, bu öylece kaymasına izin veremeyeceğimiz bir şey ‘.”

david mcgoldrick
Image : David McGoldrick, Sheffield United’ın maçından önce diz çöküyor Aston Villa

Bu koronavirüs salgını ve Aston Villa’nın Sheffield United, drama yeniden başladığında gerçekleşen ilk Premier Lig maçıydı.

İki taraf başlama vuruşunda dizlerini tutarken, oyuncu isimleri üstlerin arkasındaki ‘Black Lives Issue’ ile değiştirildi .

Sheffield United forvet oyuncusu David McGoldrick, “Bir futbol kulübü olarak sporumuz kilitlenmeyi takip eden ilk maçtı” diyor.

“Maçtan önce diz çökmüş bir duruş sergilemek istedik ve bu dakika devam ediyor .”

Bu jest, Manchester City orta saha oyuncusu Kevin De Bruyne ile birlikte oyuncular toplu halde diz çöktüğü için unutulmaz görüntüler sunan Premier Lig takımlarıyla yansıtıldı.

“Dürüst olmak gerekirse, çok fazla etki yaratıp yaratmadığını bilmiyorum, sadece [because] internette hala çok fazla ırkçı taciz gördüğümüz gerçeği. Belçika uluslararası Sky Sports’a verdiği demeçte, “dedi.

preview image 0: 39
Jenson Button, Gary Lineker, Kelly Cates, Alan Shearer, Gary Neville, Micah Richards, Gabby Logan, Ebony-Rainford -Brent, Jamie Carragher, Jermaine Jenas, Jamie Redknapp ve Nasser Hussain BBC ve Sky sta arasında çevrimiçi nefrete karşı birleşmiş

“Gerçekten güçlü bir etki yarattı mı bilmiyorum . Oyuncular, çok sayıda insanı bilinçli hale getirmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. ”

Geçen yıl Premier Lig’in tek siyahi menajeri, Kurtların patronu Nuno Espirito Santo, oyunun ırkçılığa karşı savaşta ilerleme kaydettiğini düşünüyor, ancak sokağın uzun olduğu ve futbolun kayıtsız kalamayacağı konusunda ısrar ediyor.

“George Floyd ile olan olayın üzerinden bir yıl geçtiğinin tamamen farkındayım,” diyor .

“Bence işler değişti ve futbol dirençli hale geliyor Irkçılığa karşı savaşta, bu yüzden mesaj gidene kadar devam etmemiz, devam etmemiz, ısrar etmemiz, kopyalamamız gerekiyor çünkü çünkü biraz zaman alacak. ”

Futbol, Avrupa Süper Ligi planlarını kınayan Leeds forveti Patrick Bamford, insanların neden ırkçılık ve sistemik ayrımcılıkla mücadele etmek için aynı coşkuyu göstermediklerini sorguladı.

” Birisi çuvalladığında oyuna gelen kargaşanın miktarı inanılmaz ts zarar görüyor. Şu an meselelerde ters giden her şey, ırkçılık ve bunun gibi şeyler olduğunda utanç verici değil, “diye açıkladı .

patrick bamford was a doubt for friday's clash due to a dead leg 0: 45
Leeds’in forvet oyuncusu Patrick Bamford bunun yazık olduğunu söyledi. Avrupa Süper Ligi’ndeki öfke, futbolun ırkçılığa karşı mücadelesine yansımıyor

Manchester United menajeri Ole Gunnar Solskjaer Bamford ile aynı fikirde, futbol da dahil olmak üzere gerektiğinde birleşebileceğini gösterdi.

“O haklıydı,” diyor Solskjaer .

“Irkçılığa ve ayrımcılığa karşı bu kadar feryat nedir? Neden kavga etmiyoruz ve bununla bir araya gelmiyoruz? Neden dışarıda değiliz? kesinlikle bir araya gelebileceğimizi gördük, ancak eğitim çok önemli . ”

 • Gökyüzü ve BBC uzmanları çevrimiçi nefretle savaşmak için birleşiyor
 • Bizler insanız – PL yöneticileri sosyal medya boykotunu destekledi
 • Wright: İnsanların çevrimiçi etkinlikleri üzerinde hiçbir etkisi yoktur
 • Blades forvet McGoldrick daha sert eylemler ve daha sert cezalar istiyor oyun genelinde ırkçılıkla mücadele edin.

  “Irkçılık için de aynı enerjiyi istiyoruz” diyor . “Avrupa Süper Ligi’nden daha büyük.

  ” Bunu ezip geçmeliyiz. Bundan kurtulma ihtimalimiz var mı? Muhtemelen hayır – şu anda yaşadığımız dünya bu yana – ama daha sert yaptırımlar ve daha büyük cezalar olmalı. ”

  Leeds’in forvet oyuncusu Tyler Roberts görmek istiyor Irkçılıkla yüzleşmek için daha hevesli, ancak gelecek konusunda temkinli bir iyimser.

  “Bu tür konulara kıyasla pek çok insan bu konuda söylemek zorunda kaldı, ki bunlar biraz daha fazla parayla karşılaştırıldığında hayatla ilgili, bu nedenle görmek oldukça kötüydü.

  futbol, george floyd'un öldürülmesinden bir yıl sonra mı değişti? 1: 05
  Clinton Morrison, Avrupa’ya karşı sergilenen enerji için tutkuyla çağırdı Süper Lig, ırkçılığı ortadan kaldırmak için de kullanılacak

  “Ama aynı zamanda [tackling both] çevrimiçi ırkçılık ve İnternet istismarı hala devam ediyor . Hâlâ devam etmekte olan iyi bir şey ve umarım bunda da değişiklikleri gözlemleyebiliriz. ”

  De Bruyne ayrıca kalıcı değişimin nihai olarak karar vericilerin elinde olduğunu düşünüyor ve

  “Katılımcı olarak bu konuda çok şey yapacak harika bir yerde olduğunuza inanmıyorum” diyor . I daha büyük adamlara, politikaya, bir takım kurallar koymak için daha ileri gitmeniz gerektiğini düşünüyorum . ”

  Mings, insanların bunu kabul etmesi gerektiğini düşünüyor. ırkçılıkla yüzleşmek ve maçın her seviyesinde çeşitliliği artırmak söz konusu olduğunda hızlı düzeltmeler yok .

  “Değişim yavaştır ve bence tam olarak bu millet bilmeli, “diyor .

  martin luther king iii stands next to a bust of his father, the rev. martin luther king jr., during a wreath laying ceremony in 2018 (pic: the topeka capital-journal via ap) 6: 11
  Martin Luther King III , Dr. Martin Luther King Jr’ın en büyük oğlu, Sky Sports’tan Mike Wedderburn’e, spor yıldızlarının ırksal ve sosyal adaletsizlikle mücadele etmek için boykotları düşünme zamanının geldiğini söylüyor

  “Henüz orada olduğumuzu sanmıyorum, ama yolda olduğumuzu düşünüyorum üst yönetim pozisyonlarında daha fazla çeşitlilik görmek. Korktuğunuz veya ihtiyatlı olduğunuz bir şey olmaktan ziyade, çeşitliliğin kutlanmasına yönelik yaklaşımımızda olduğumuza inanıyorum.

  “Ve sonda olanların hepsini söylemek için 11 ay – Herkesin çok fazla övgüyü hak ettiğine inanıyorum ”

  Burnley kaptanı Ben Mee, Beyaz Hayatlarla uçmaya karar verenleri mahkum ettikten sonra ilerleme belirtilerini de görebiliyor. Bir yıldan biraz daha kısa bir süre önce Burnley ve Manchester City arasındaki maçta başlama vuruşunun ardından kısa bir süre sonra Etihad üzerinde Matter Burnley’nin bayrağı.

  “Her zaman başarılacak daha çok şey vardır . Her zaman daha fazlasını yapabiliriz” diyor .

  “Harika bir başlangıç oldu. Bu sezon onun için muazzam oldu . Onu ana akıma getirdi, ilgi odağı haline getirdi, umarım bu destek ve bu değişiklik gerçekleşecek . ”

  Bu yılın Mart ayında, Crystal Palace’ın kanat oyuncusu Wilfried Zaha, diz çökmeyi bırakan ilk Premier Lig oldu. Zaha, protestoların etkisini yitirdiğine inandığını söyledi ve oyunculara siyah erkeklerin ve kadınların karşılaştığı ırksal eşitsizliği sona erdirme mücadelesinde “dimdik durmalarını” önerdi .

  wilfried zaha opts against taking a knee ahead of crystal palace's premier league clash with everton. (darren staples/sportimage via ap images)
  Resim : Wilfried Zaha, Crystal Palace’ın Everton ile Premier Lig çatışmasının önünde diz çökmeyi seçti

  Fildişi Sahili uluslararası tavrı anlaşmazlığa yol açtı ama Aston Villa yöneticisi Dean Smith Zaha’nın nereden geldiğini biliyor.

  “Talimat ve dışarı çıkmaya devam etmemiz gereken mesaj şu ki, eğer insanlar dizini seçmeyi tercih etmezlerse, buna inanmadıkları için, “Smith devletler .

  “Bunun nedeni artık bunun bir etkisi olduğunu hissetmiyorlar ve gidebilecekleri başka yollar bulup bu sonucu alacaksınız .

  “Ancak şahsen benim için futbol kulübünüze kültürünüzü yerleştirme biçiminiz, hayatı her gün yaşamanın en iyi yolu olduğunu düşünüyorum . Bu şekilde gidip diğer kadın ve erkeklere talimat veriyoruz . ”

  preview image 1: 23
  Baştan Çıkar Yönetici Tony Burnett, Yeteneğe Sahip Olmak İçin Futbolun Evini Alması gerektiğini Söyledi sosyal ağ şirketlerine meydan okumak için

  Manchester City patronu Pep Guardiola, Premier Lig’in oyunculara ırksal adaletsizlik ve sistemik ayrımcılık sorunlarını vurgulamak için mesafe sağlayarak öncülük ettiğini belirtiyor.

  “Bu platformu dünyayı ortaya çıkarmak için değiştirdiğiniz için Premier Lig’e teşekkür etme fırsatını harcamak istiyorum” diyor .

  “Evrendeki bir nokta, okyanusta ne yapmamız gerektiğini açığa çıkaran bir damla ama düzelteceğiz – sadece futbolla değil, bence [also] en yeni yaratılışın olduğu kolejlerden geliyor .

  “Irkçı adam hayatının geri kalanında yerinden edilecek, o değişmeyecek, ama onu yeni yaratıma, genç erkek ve kızlara değiştirebiliriz.

  “Yeni nesil ile başlayacağız ve yaptıklarımız faydalı olacak . Günden güne denemeliyiz . Onu değiştirmeyeceğiz gün, onlarca yıl alacak, ama ne yaparsak yapalım, harekete geçmeliyiz . ”

  Nefret Kazanmayacak

  Gökyüzü sporları skysports.com’u ve sosyal medya platformlarındaki kanallarımızı taciz, nefret ve küfür içermeyen bir yorum ve tartışma yeri yaratmaya adamıştır.

  Ek bilgi için lütfen bkz: : www.skysports.com/againstonlinehate

  Bir yanıt bulursanız makaleler ve / veya ırk, cinsiyet, renk, cinsiyet, milliyet, etnik köken, engellilik, inanç, cinsellik, yaş veya sınıf temelinde nefret ifadesi temelinde nefret ifadesi içeren makaleler, lütfen URL’yi nefret dolu gönderiye kopyalayın ve ekran görüntüsü alın ve bize e-posta gönderin buradan.

  Irkçılığı bildirme

  Çevrimiçi Raporlama Formu | Kick It Out

  Kick It Out, futbolun eşitlik ve kapsayıcılık firmasıdır – ayrımcılıkla mücadele etmek, kapsayıcı uygulamaları teşvik etmek ve olumlu değişim için çaba göstermek için futbol, eğitim ve toplum sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

  www.kickitout.org