Blog

Fransa Kadınlar İngiltere Kadınlar için çok güçlü

Hege Riise’in İngiltere Kadınlarından sorumlu ikinci maçı Fransa Kadınlar tarafından 3-1’lik bir hazırlık mağlubiyetiyle tamamlandı, Hatta Caen’de Eğlenceli bir karşılaşma.

Fransa oyuna daha hızlı başladı ve kaptanı Steph Houghton olmadan İngiltere’nin savunmasını geride bıraktığından beri kanatlarda bolca hız gösterdi.

32 Sağ üst köşeye doğru kıvrılan bir sol ayak çabasıyla, Ellie Roebuck’a ulaşma şansı kalmadan bırakarak. .

  • Takımların diziliş şekli | Maç istatistikleri
  • Rachel Daly: ‘Şüphesiz’ GB Olimpik futbol madalyası alacak
  • WSL, Sky Sports’ta


canlı yayında / 22 mevsim

Fransa, Rachel Daly’nin Elisa de Almeida’yı bölgeye indirdikten sonra penaltıyı kabul etmesinden sonra saat işaretinin hemen ardından üstünlüğünü ikiye katladı . Sadece üç dakikadır sahada olan Viviane Asseyi’nin, ev sahiplerine soğukkanlı bir şekilde yerleştirip Roebuck’ı yanlış yola göndermesi gerekiyordu.

İngiltere, Lauren Hemp ve Lotte Wubben-Moy’un 65 an ve Kenevir ani bir etki yarattı,

çünkü o Marion Torrent tarafından indirilmişti. Pauline Peyraud-Magnin, sonunda oradan giren Fran Kirby tarafından dövüldü.

england women observed a minute of silence after the passing of the duke of edinburgh earlier today
Image : İngiltere Kadınlar, HRH Edinburgh Dükü Cuma gününden önce

Saniyeler içinde, Keira Walsh yayına sadece İngiltere hızlı bir ekolayzır kapmış gibi göründüğü için kutunun içinde. Ancak kontra ataktan faydalanabilen Fransa’ydı, Kadidiatou Diani topu dikerek

Marie-Antoinette Katoto’yu

almaya çalışıyordu. . dakika.

Riise’nin tarafı son cevapta herhangi bir cevap bulamadı 10 dakika olarak kararlı bir Fransa maçı izledi, Lionesses ile birlikte dikkatlerini başka bir uluslararası hazırlık maçına çevirdi Salı günü Kanada.

Fransa’nın İngiltere’yi görme şekli

sandy baltimore produced a superb finish for france's opener
Resim : Sandy Baltimore, Fransa’nın açacağı için mükemmel bir finiş üretti

Her iki taraf için de hızlı bir başlangıçtı, ve her biri erken bir açılış atabilirdi. Baltimore, Beth Mead, Kirby’den akıllıca bir koşunun ardından Peyraud-Magnin’den bir kurtarmaya zorlamadan önce, makaleden bir Süper kampanyaya ping attı.

Fransa, 15 – İngiltere bir köşeyi temizleyemediği için dakika işareti. Manchester City için sık sık bu kadar etkileyici olan Roebuck, yumruk atmayı başaramadı, ancak Jill Scott topu tekrar salladı. Ama az önce direk üzerinden çabasını artıran Katoto’ya indi.

İngiltere personel haberleri

  • Forvet Ellen White Steph Houghton’ın yokluğunda İngiltere’nin kaptanlığını yaptı.
  • Demi Stokes ve Lucy Bronze, Salı günü Kanada’ya karşı oynayabilecekleri hazırlık maçında oynayabilmelerini sağlamak için küçük zararlarını takip ettikleri için Fransa’ya gitmediler .

Yarım saat sonra İngiltere liderliği ele geçirdiğine inandı. Beth Mead’den Ellen White’ın ikametgahı çevirmesi için harika bir drama olmuştu ama Man City forvet oyuncusu iyi ofsayttı ve bayrak yukarıdaydı. Sadece birkaç dakika sonra, Fransa ilerledi . Sağ üst köşeye ateş eden, çarpıcı Baltimore’dan çarpıcı, kıvrımlı bir vuruştu.

Son derece açık bir yarıda İngiltere kaleciyi test etmeye devam etti – Kirby ve Nikita Parris, Peyraud-Magnin’den düşük tasarruflar yapmaya zorladı. Fransa ek sürelerde liderliğini ikiye katlamış olmalı, ancak Everton’ın forvet oyuncusu Valerie Gauvin yakın seçimden gol karşısında bir çaba sarf etti . Parris sonradan devre düdüğü çalınca tamamen genişçe ateş etti.

viviane asseyi scores from the penalty spot to make it 2-0 to france
Resim: Viviane Asseyi, penaltı noktasından Fransa’ya 2-0 yapmak için gol attı

Niamh İngiltere, ilk yarı kaçırmalarını telafi etmeye çalışırken, Man City’den Chloe Kelly ile birlikte ilk yarıda geldiğinde Charles’a giriş yapıldı.

İngiltere açılışın başında yarı şansa sahipti 15 dakika, ama bir saat sonra en iyi şansı Fransa’da buldu. Baltimore, Katoto’yu yerleştirmeden önce orta sahadan bir sürüş yaptı, ancak Roebuck’tan büyük bir kurtarmaya zorladı. Kadidiatou Diani daha sonra büyük bir çabayla üst çubuğun tepesinden bir eforu ezdi .

rachel daly was penalised for a foul to give france their penalty
Resim : Rachel Daly, Fransa’ya faul yaptığı için cezalandırıldı

Ve sadece Saniyeler sonra, Fransa’ya bir ceza verildi. Daly, Fransız çığlıkları tekme atmak için yükselirken De Almeida’ya gitti. Hakem bir kart çekiyormuş gibi geldi, ancak kararını yan hakemiyle tartışmadan önce durumu dağıttı. Kısa süre sonra – İngiltere’nin protestolarına rağmen – yeri işaret etti ve yerine geçen Asseyi, penaltıyı eve yerleştirdi.

İçinde 78 o anda, canlı erişte Torrent tarafından itildiği için İngiltere’ye kendi cezası verildi. Kirby’den de iyi alınan bir cezaydı, Peyraud-Magnin’i yanlış yolladı, İngiltere ile birlikte kulüp formunu sürdürdü.

marie-antoinette katoto celebrates after scoring france's third goal
Resim: Marie-Antoinette Katoto, Fransa’nın üçüncü hedefini puanladıktan sonra kutluyor

Amaç verdi İngiltere bir kıvılcım artı birkaç dakika sonra eşitlenmeleri gerekirdi. Kenevir, Keira Walsh için topu geri kesmeden önce sola doğru koşarak başka bir sansasyonel yaptı. Ancak çabasını, Fransa ile birlikte, iki gollü liderliğini yeniden kurmak için alanın diğer ucundan aşağıya doğru sürerek sadece dik pozisyona yerleştirebilirdi.

Charles, bölgeye bir çarpı kare atmadan önce Diani’nin davranışına yenildi . Katoto, maçın en iyi büyüsünü sergileyen İngiltere’yi enayi yumruklayarak eve girmek için altı yarda kulübesinde bekliyordu .

Dişi Aslanlar oyunun geri kalanı için bir gol daha attılar, Riise altında mücadele işaretlerini ortaya çıkardı çünkü Olimpiyat kadrosunu düşünmeye devam ediyor.

Analiz : Klinik ileri maliyet eksikliği İngiltere

nikita parris reacts after a miss in the first half
Resim : Nikita Parris ilk yarıda yaşanan çöküşten sonra tepki veriyor

Courtney Sweetman Kirk, Sky Sports News’e şunları söyledi:

“Klinik doğanın yokluğu Fransa’ya kıyasla en büyük sorundu. Fransa ile ilgili olarak, derinliklerinde güçleri inanılmaz, birinci takım oyuncularının eksikliği onları rahatsız etmiyor gibiydi, oysa özellikle arka dörde İngiltere’yi engelledi. Sallantılı görünüyorlardı ve Fransa, dinamizm ve hızlarını kullanarak ilerliyordu, İngiltere gerçekten bununla başa çıkmak için savaştım.

“Takımınızda çok fazla değişiklik olmasını ve Kanada maçına ilerlemenizi seviyorum. Onlara takımın nerede olduğuna dair daha fazla fikir veriyorum. Lauren Hemp’in geldiğinde harika olduğuna inanıyorum, maçı değiştirdi, onun başlangıcını görmemek beni şaşırttı. Bu yüzden, harika olduğu kulüp tarzı nedeniyle Kanada’ya karşı başlarsa şok olmazdım.

“Ama benim için ağır basan duygunun İngiltere için yeterince klinik olmadığını anlayın. Onlar 15 kaleye atış ve hedefe sadece 6 atış, böylece iyileştirilmesi gerekiyor, ama belki de işyerindeki o günlerden sadece biriydi . Çok uzun zamandır oynamadılar çünkü Kuzey İrlanda, maç zindeliğinden yoksunlar ve birlikte eğleniyorlar.

“Umarım Kanada’ya karşı oynanan maç bunu telafi edecek ve ileride topu filenin arkasından alma yeteneğine sahip olacaklar. ”

Sırada ne var?

İngiltere, Perşembe günü Canada Women in the Bet’i konuk ederek başka bir uluslararası hazırlık maçı yapacak 81 Stoke Arena ; başlama vuruşu 7. 15 öğleden sonra Hege Riise daha sonra önümüzdeki ay Olimpiyatlar için Takım GB kadrosunun adını verecek.