Blog

Euro 2020: 'Oyuncular taraftarların önünde oynamayı hak ediyor'

Bir ev sahibi şehrin sorumlu yetkilisine göre, Avrupa’nın en iyi oyuncuları bu yaz Avrupa Şampiyonası’nda her maçta on binlerce taraftarın önünde oynamayı hak ediyor.

Saint Petersburg’daki organizasyon komitesini yöneten Alexey Sorokin, Pazartesi günkü önemli bir UEFA yürütme komitesi toplantısı öncesinde “sürprizler” konusunda uyarıda bulundu.

UEFA’nın olması gerektiğini söylüyor ” koronavirüs salgınının neden olduğu sorunların üstesinden gelmekten gurur duyuyor.

  • Euro Ne Zaman 2000? Ev sahipleri, tarihler, takımlar, fikstürler
  • Roma’nın Stadio Olimpico’su 25 yüzde tam Euro
  • Southgate’in İngiltere’ye meydan okuması: Hadi Euro kazanalım

Sorokin, “Görmekten nefret ettiğimiz şey kapalı kapılar ardındaki Euro’dur” dedi Moskova’daki üssünden Sky Sports News . “Bu, özellikle oyuncular için çok istenmeyen bir durum olurdu. Bunu hak etmiyorlar. Birçok iyi oyuncu için çok önemli bir turnuva ve kesinlikle boş stadyumlarda oynamayı hak etmiyorlar.”

FIFA konseyinin bir UEFA üyesi olarak Sorokin, Pazartesi günü İsviçre’nin Montreux kentinde yapılacak zirveye katılacak ve her ev sahibi şehir hakkında bir karar alınacaktır.

Dokuz ev sahibi şehir, kalabalık için asgari sayının üzerinde güvence verdi, ancak UEFA henüz Almanya (Münih), İspanya (Bilbao) ve İrlanda Cumhuriyeti’nde (Dublin) hükümet desteği almadı.

Sorokin, “Sürprizler gelebilir,” diye uyardı. “Geçen yıl işlerin ne kadar hızlı değiştiğini görüyorsunuz. Yaklaşan Olimpiyat Oyunları hakkında hala farklı hikayeler duyuyoruz; bir gün, iki yıl önce böyle bir durumu kim hayal edebilecek yabancı seyircilere izin vermeyeceklerini öğrendik? Bazı sürprizler olabileceğini söylediğimde tam olarak bunu kastettim.

preview image 0: 55
Sorokin, Euro için ev sahibi şehirler açısından bazı şeylerin hala değişebileceğini söylüyor 2020

“Sahip olmak 12 şehirlerle uğraşmak zorundasınız 12 farklı durumlar. Tek bir ülkede olsaydı, daha kolay olurdu, çünkü o ülkede neler olup bittiğini izliyordun. Manzara değişiyor.

“Şu anda hepsi 12 şehirler etkinliğe hazırlanıyor. Düzenli toplantılarımızda buna şahit oluyoruz. Her şehir ödevini yapmalı ve seçeneklerini doğru hesaplamalıdır.

“Değişim için bir pan-Avrupa Euro fikri o zamanlar çok ilginç olarak algılanmıştı. [coronavirus] Geleceğini kimse bilmiyordu. Tabii operasyonel açıdan biraz daha karmaşık. Salgın durumu çok daha zor hale getirdi. ”

Sorokin, İrlanda hükümeti herhangi bir güvence veremeyince Dublin’in dört maçına ev sahipliği yapıp yapamayacağını” söylemek zor “diyor.

euro 2020 0: 55
Sorokin sonuncuyu yansıtır 12 aylar ve Euro’ya kesinti 2000

“Halk sağlığının çok önemli olduğunu anlıyoruz” dedi. “İrlandalı yetkililer, ülkelerinde olup bitenlerin en iyi yargılayıcılarıdır. Saint Petersburg’da, Roma’da veya Bilbao’da olmaktan herhangi bir değerlendirme yapmak zordur. Her ev sahibi şehir kendi başına karar vermeli ve ülkedeki durumu doğru bir şekilde değerlendirmelidir. Şehirleri.

“UEFA, hepsini bir arada tutmak için çok çalışıyor. Bu çok zordu ve Avrupa’nın her yerinde birçok farklı durumu hesaba katmak zorundasın. Mevcut koşullar altında UEFA ve tüm ev sahibi şehirler ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Bu çaba için gurur duyabilirler. ”

Wembley Stadyumu en azından ev sahipliği yapacak 22, 500 hayranlar – 25 yüzde kapasite – İngiltere’nin üç grup oyunu için ve yarı final ve final için daha fazla taraftar için görüşmeler yapıyorlar.

Sorokin, “Herkes mevcut şartlar altında kabul edilebilir olduğu kadar çok taraftar görmek istiyor. Duyduğumuz şey, İngiltere’de bu aşı seviyesinin yüksek olduğu ve bu da belli bir umut veriyor. ”

socially distanced fans in the stands at arsenal's emirates stadium 1: 02
Sağlık pasaportları, Premier Lig oyuncularını test etmek için işe alınan şirketin genel müdürü Avrom Lasarow’a göre, sağlık pasaportları bu yaz Avrupa Şampiyonalarına daha fazla taraftarın katılmasını sağlayabilir

Saint Petersburg’da minimum güvence verdi 50 yüzde kapasite – yaklaşık 30, 455 hayranlar – dört maçı için: Belçika-Rusya (Haziran 12), Finlandiya-Rusya (Haziran

), Finlandiya – Belçika (Haziran

) ve 2 Temmuz’da çeyrek final bir beraberlik.

Organizatörler, Rus hükümeti, UEFA’nın son Nisan tarihinden önce minimum kapasiteyi artırmayı aştı af öncesinde daha fazla oyun sahnelemeyi teklif etmek uygun olmaz

“Böyle şeyler hakkında yorum yapmam etik olmaz” dedi. “Nihai kararı vermek için UEFA’ya ihtiyacımız var … o zaman bu diyaloğu başlatabiliriz. Teorik olarak bunu tartışabiliriz, ancak bizden değil UEFA’dan gelmeli.

” Çok tuhaftı . Muhtemelen kutladığımız tek etkinliktir 100 günler turnuvadan önce iki kez! Gerçekten tuhaf bir duyguydu. Çalışmayı asla bırakmadık ve bu zamanı planlamamızı güzelleştirmek için kullandık. Hiçbir zaman tam anlamıyla kış uykusuna yatmadık.

“Stadyum dışında etkinlikler planlıyoruz. Bazı kısıtlamalara rağmen taraftar bölgeleri planlıyoruz. Bazı kültürel etkinlikler planlıyoruz ve ötesinde deneyimler sunmak istiyoruz. Saint Petersburg’un çok önemli ve kültürel bir şehir olarak bunu hak ettiğini düşünüyoruz. “