Blog

Eski Adam Utd ve Wigan kanat oyuncusu Valencia emekli oldu

Eski Manchester United ve Wigan kanat oyuncusu Antonio Valencia, Soccer’dan emekli olduğunu açıkladı .

35 – Villarreal’de valencia (l) played 89 times for wigan from 2006-2009 gitmeden önce Ekvador tarafındaki CD El Nacional’de profesyonel futbolda bir yaşında başladı . Tam olarak aynı sezonda, ülkesine Dünya Kupası’nın bir sonraki turuna yardım etti ve bu da yarışmadaki en iyi bitişleri olmaya devam ediyor .

Valencia, 11 Ekvador için 98 goller, Wigan’a ödünç verildi ve kalıcı olarak imzalandı 2008 Latics’in Premier Lig’deki konumlarını stabilize etmesine yardım ettiğinden beri.

En çok 2 Premier Lig ismi, FA Kupası, iki Lig Kupası ve Avrupa Ligi’ni kazandığı 339 oyunlar var.

Eski United kaptanı, geçim kaynağı boyunca ilerledikçe bir kanat bek rolüne dönüştü . İngiltere’yi “ikinci bir ev” olarak açıkladı ve denetçiler Sir Alex Ferguson, David Moyes, Louis van Gaal, Jose Mourinho ve Ole Gunnar Solskjaer altında çalıştıktan sonra United’daki her anı asla unutmayacağını söyledi.

Valencia, Meksika tarafı Queretaro’yu daha önce bağlamadan iki yıl önce Ekvador’a, LDU Quito’ya geri transfer edildi 2021 bıraktığı yer 15 görünüşleri.

valencia (l) played 89 times for wigan from 2006-2009

Resim : Valencia (L) oynadı Wigan için kez 2006 – 2009

  • Yeni Adam Utd bilgileri | Erkek Utd armatürleri
  • Man Utd vs Liverpool: Canlı Sky Sports
  • Stoney, Man Utd Kadın baş antrenörü olarak istifa edecek

Açıkladı : “11, küçük bir çocuk olarak ailemi, köyümü ve ilk adımı terk ettim Ekip ülkemin başkentine seyahat etmek için . Çok fazla nostalji ile çok seyahat ettim ama umutla doluydum.

“Birkaç yıl sonra Avrupa’ya gidebildim, bu benim sahip olmadığım bir şeydi hiç istemedim. İspanya’da performans sergiledim ve ikinci ikametgahım : İngiltere’ye geldim.

“Wigan eşsiz bir deneyim oldu ve sonra Tanrı bana Manchester United’a katılma fırsatı verdi. Old Trafford’da yaşadıklarımı asla unutmayacağım, her golü asla unutmayacağım, her dekorasyon ve büyük hayranlar.

“Bu anın çok yakında gelebileceğini düşünmemiştim ama vücudum benden bu seçimi yapmamı istemişti . Futboldan emekli olduğumu duyuruyorum .

“Mesleğimin ve hayatımın bir parçası olan herkese teşekkür ederim. Beni sürekli kutsadıkları için her şeyden önce Allah. Dayanağım olan Zoila ve kızım Domenik .

“Bana çok şey verdiği için ailem . Oynadığım tüm ülkelerin sevgililerine elimden gelenin en iyisini sunmaya çalıştım. Sevginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz . “

Manchester United, Old Trafford’da kupa yüklü ve başarılı bir on yılı içeren bir kariyerin ardından eski kanat oyuncusuna saygılarını sundu ve ona gelecek için iyi dileklerde bulundu.

Kulübün Twitter hesaplarında “Şu anda oyunculuk kariyerine zaman ayıran eski kaptanımız Antonio Valencia’ya özel bir veda” yazısı okundu.

“United’da geçirdiğiniz tüm zaman için teşekkürler ve başka bir bölüm için bol şans, Antonio.”