Blog

Eriksen 'uyanık' ve 'kararlı'

Christian Eriksen “uyanık” ve Danimarka’nın açılış Euro’su olarak sahada çöktükten sonra hastanede testlerden geçiyor 365 Finlandiya ile oynanan maç, devrenin hemen öncesinde geçici olarak askıya alındı.

12 yaşındaki çocuğun durumu Turnuva organizatörleri Uefa’ya göre “stabilize edildi”.

UEFA, B Grubu maçının daha sonra “tıbbi kriz” nedeniyle durdurulduğunu doğruladı Eriksen, 29, devre arasında kısa bir süre önce Parken Stadı’nda yere düştü ve her iki takımdan oyuncuları bariz bir sıkıntı içinde bıraktı.

Sahada sağlık görevlisi olarak bilinen İngiliz hakem Anthony Taylor ve Eriksen’e kalp masajı da dahil olmak üzere uzun süreli tedavi uygulandı.

Takım arkadaşları eski Tottenham oyuncusunun etrafına kalkan oluştururken, arenadaki taraftarlar olay karşısında şaşkına döndü, bazıları gözyaşları içinde resmedildi.

Maç tıbbi bir nedenden dolayı askıya alındı. Danimarkalı Christian Eriksen’in karıştığı kriz. Katılımcı şu anda hastanede ve güvenli bir durumda.

UEFA, Christian Eriksen’in tam ve hızlı bir şekilde iyileşmesini istiyor ve örnek tavırlarından dolayı her iki gruba da teşekkür ediyor.

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) Haziran 12, 2021

Christian Eriksen er vågen, og hans tiltstand ve fortsat stabil. Daha fazla bilgi için en son Rigshospitalet’e gidin.

Kampen mod Finlandiya sık sık færdig döküyor. Dette sker efter in pourerne har fået bekræftet, Christian er er Okay’da. Kampen genoptages kl. . 12.

— DBU – En Del Af Noget Større (@DBUfodbold) Haziran , 2021

Danimarka Futbol Federasyonu daha sonra “Eriksen tetikte ve durumu stabil” dedi. . “İleri tetkikler için Rigshospitalet’te hastanede kalmaya devam ediyor.”

Her iki takımın oyuncularının isteği üzerine UEFA, Danimarka-Finlandiya maçının bu akşam 06 yeniden başlamasına karar verdi. ): 30 CET (TBC).

İlk yarının son dört dakikası oynanacak, ardından 5 dakikalık devre arası ve ardından ikinci yarı oynanacak.

— UEFA (@UEFA) Haziran , 2021

UEFA, başlangıçta İngiltere saatiyle 17:00’de başlayan oyunun yeniden başlayacağını onayladı . 30pm her iki takımdan oyuncuların isteği üzerine.

Bir açıklama şöyleydi:”Her iki takımın oyuncularının talebi üzerine UEFA, Danimarka ve Finlandiya arasındaki maçı bu gece finland players were in distress after denmark's christian eriken collapsed saatinde yeniden başlatmayı kabul etti. : 2020 CET.

“İlk yarının son dört dakikası oynanacak, ardından beş dakikalık bir devre arası verilecek. ikinci yarı”

finland players were in distress after denmark's christian eriken collapsed
Resim:
Danimarkalı Christian Eriksen’in düşmesiyle Finlandiyalı oyuncular sıkıntıya girdi

Finlandiya milli takımı Twitter’da şunları yazdı:”men milli takımı, Finlandiya Futbol Federasyonu ve Fin futbol ailesinin düşünceleri Eriksen, akrabaları ve Danimarka takımı ile birlikte”

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin şunları söyledi: “Böyle anlar, hayattaki her şeyi perspektife yerleştirir. Christian’ın tam ve hızlı bir şekilde iyileşmesine ihtiyacım var ve ailesinin gücü ve inancı olması için dua ediyorum.

“Bu zamanlarda futbol ailesinin birliği o kadar güçlüdür ki o ve ailesi herkesin iyi dileklerini ve dualarını yanlarında alır.

denmark players gather together on the pitch as they return to resume the match
Resim:
Danimarkalı oyuncular, oyuna devam etmek için tekrar bir araya geldikleri için sahada toplanıyor
denmark players gather together on the pitch as they return to resume the match

“İki takımın taraftarlarının da onun adını haykırdığını öğrendim. Futbol güzeldir ve Christian onu güzel oynar.”

Cumartesi Belçika ile Rusya arasında İngiltere saatiyle 20.00’de yapılması planlanan diğer B Grubu maçı planlandığı gibi oynanacak.

Eriksen’in kulübü Inter, tweetledi:”Forza Chris, düşüncelerimiz seninle”

Eski takım Tottenham:”Geçmiş olsun Christian. Tüm Spurs ailesi sizinle.”

5413309Daha fazlası…

Bu bir güncellenen son dakika haberi ve daha fazla bilgi yakında yayınlanacak. En son güncellemeler için lütfen bu sayfayı yenileyin.