Blog

Edinburgh Dükü Prens Philip 99 yaşında öldü

Edinburgh Dükü Cuma sabahı 99 yaşında vefat etti. ; Prens Philip, Polo’da Rival’den sonra Atletik dünyada tanınmış ve dünya şampiyonu Yolcu pilotu olmuştur; o aynı zamanda Ascot’un müdavimiydi, burada Kraliçe’nin atı Estimate Altın Kupayı kazandı 2013

Güncellenmiş: 09/04 / 21 1: 09 pm

Edinburgh Dükü Prens Philip, yaşında öldü .

Buckingham Sarayı’ndan Cuma günü yapılan açıklamada: “Derin bir üzüntü ile Majesteleri Kraliçe, kocası Edinburgh Dükü Prens Philip’in ölümünü duyurdu.

“Majesteleri bu sabah Windsor Kalesi’nde huzur içinde geçti. İleriki zamanlarda duyurular yapılacaktır.

“Kraliyet Ailesi, kaybının yasını tutmak için dünyanın her yerinden insanlarla birleşiyor.”

Prens spor çevrelerinde, özellikle binicilik dünyasında tanınmış bir figürdü, araba sürme sporunun gelişmesine yardımcı olduğu yer attı ve aynı zamanda ilk kural kitabının taslağının bir parçasıydı.

tarihinde 50 oynamayı bıraktıktan sonra .

Araba sürmede dünya şampiyonuydu 1980 ve International’ın başkanıydı Binicilik Sporları Federasyonu 1964 – 1986.

Yazdığı kitapların arasında Yarış Arabası Sürüş ve Sürüş ve Hakem At Terbiyesi’nin baskıları da vardı.

Philip ayrıca Kraliçe ile birlikte Kraliyet Ascot’ta düzenli bir katılımcıydı ve burada sahip olduğu atların çok sayıda zaferini heyecan verici gibi kutlayabildiler 2013 Altın Kupa galibi Tahmini.

Majestelerinin Ascot’taki temsilcisi Sir Francis Brooke’un yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Şu anda Majesteleri Kraliçe ve Kraliyet Ailesi’ne en derin taziyelerimizi sunuyoruz .

“Majesteleri The Queen’e pek çok kez eşlik ettiği ve başarılarını paylaştığı Ascot’taki Majesteleri Edinburgh Dükü ile ilgili çok mutlu anılarımız var.

“En unutulmaz anlardan biri Majesteleri Edinburgh Dükü Estimate’in zaferinden sonra tüm Kraliçe’nin Vazosunu Kraliçeye sundu.”

Edinburgh Dükü, Kraliçe’nin yatçılık zevkinin yanı sıra Cowes Haftası’nın da düzenli bir ziyaretçisiydi.

Prens ayrıca, ‘da kurduğu bir gençlik programı olan Edinburgh Dükü Ödülü’nün bir parçası olarak sporu teşvik etti. , biri bedensel ve sportif başarıları içeren dört alanda bir dizi eylemle gençlerin yaşamlarını iyileştirmek için tasarlandı.

Bu program, Birleşik Krallık’ta başlatıldığı için, o zamandan beri 130 topraklar ve ülkeler .

Prens Philip aynı zamanda Modern Pentatlon Derneği, Ordu ve Kraliyet Hava Kuvvetleri Boks Kulüpleri, İngiliz Yarış Sürücüleri Kulübü, The British Racing Drivers ‘Club gibi yüzlerce spor organizasyonunun başkanı veya patronuydu. Jokey Kulübü ve Lord’s Taverners.