Blog

Dundee sert bir hamle yaptı

Dundee, Scot Prem play-off’unda Killie’ye karşı sert bir hamle yaptı

Kilmarnock’s 28 – Dundee, play-off final beraberliğinde ilk maçtan 2-1 galip geldikten sonra, bir yıllık koşu dengede kalıyor . )

Jordan McGhee ve Charlie Adam’ın her yarının başında erken golleri, James McPake Şampiyonası ikincilerinin Pazartesi gecesi Rugby Park dönüş beraberliğine 2-1 önde gidecekleri anlamına geliyor.

Premiership kıyafetinden hatalarla dolu bir gösteriydi ama Brandon Haunstrup’un geç saldırısı Killie’nin henüz ondan olmadığı anlamına geliyor.

Bu aslında 50 yıl içinde ikinci kez Ayrşiremilerin rütbe düşürme çatışmasında hayatları için savaşmaları için yapıldı.

  • Grupların diziliş şekli | Maç istatistikleri
  • İskoçya Premier Sezonun Takımını seçin
  • Sky Sports’u Edinin | 9. Numara için ŞİMDİ TV Günlük Bilet alın. 99

İçinde 2016, Lee Clark’ın grubu da Falkirk ile açılış çatışmasını düşürdükten sonra tek gollük bir açıkla karşı karşıya kaldı.

Şu anki patron Tommy Wright, şimdi takımının, selefinin ekibinin üst uçuş statüsünü kurtarmak için koştuğu 4-0 ikinci bacak saldırısının bir kopyasını bir araya getirmesi için dua edecek.

Ancak, Perşembe gecesi ekranından çok daha iyi bir performans göstermeleri gerekecek .

jordan mcghee bundles the ball home to make it 1-0 to dundee
Resim : Jordan McGhee topu eve toplayarak 1- 0’dan Dundee’ye

Dens Park, 13 ay , cep kullanarak 500 şanslı sezon- Bilet sahipleri, Bobby Cox Standından gelen şiddetli sağanak yağmurdan korunaklıydı.

McPake’in ekibinin onları koltuklarından çıkarmak için sadece altı dakikaya ihtiyacı vardı .

Uyuyan Chris Burke’ün arkasındaki eski Rangers ve Liverpool orta saha oyuncusu Adam’ın bir başka güzelliği de Cammy Kerr’in önde koştuğunu gördü .

Canlı SPFL

Pazartesi 24 7 Mayıs: 00 pm

Danny Mullen, Kerr’in ilk geçişinde başını geri çekti ve Colin Doyle bunu sadece direğe itebilirdi . [Topun uzunluğu altı yarda sayıya geri döndüğünden beri, McGhee evini toplarken en hızlı tepki verdi.

Haunstrup’un temiz hava tokatlaması Paul McMullan’a altın bir fırsat kazandırdığı için Dundee, dokuz dakika içinde bir ayağını üst lige atabilirdi, ancak bu sefer Doyle’un bloğu tehlikeyi ortadan kaldırdı .

Dark Blues’un bacakları kısaltıldıktan sonra Killie’den çok daha taze görünüyordu 27 – maç sezonu ama Mullen’ın önemli bir açılışı daha boşa harcarken çok önemli bir anda sallanan bacaklarıydı.

dundee's charlie adam celebrates making it 2-0 during the scottish premiership play-off final first leg match

Resim : Dundee’den Charlie Adam, İskoçya Premiership play-off final ilk ayak maçında 2-0 olmasını kutluyor

Killie, aradan önce birkaç kötü Kyle Lafferty denemesinin dışında küçük bir performans sergiledi .

Ve kendilerini daha fazla belada keşfettiler 90 ikinci yarıda Christie Elliott, Gary Dicker’ı ziyaretçi kutusunun dışında soyarken. McMullan, yarda.

Wright’ın takımının sorunu yeniden kazanmak için en azından bolca zamanı vardı, ancak Burke’ün Dundee kalecisi Adam Legzdins’in ceza sahası içindeki ayaklarını yere atma kararına çaresiz bir bakış vardı ve sağdan bir rezervasyon alıyordu. hakem John Beaton.

brandon haunstrup (left) pulled a goal back for kilmarnock

Resim : Brandon Haunstrup (solda ) Kilmarnock için golü geri çekti

Killie’s zorlanmayan hatalar artmaya devam etti . Kirk Broadfoot, Mullen’de gevşek bir topu kontrol etme başarısızlığı nedeniyle bir single ile kurtuldu ama Doyle sağlam bir kurtarış yaptı .

Ama sonunda ile bir mola verdiler dakika kaldı, ilk denemesinde Mullen’den geri döndükten sonra ikinci denemede evi ateşleyen Haunstrup’a güç beslemesi yapıldı.

Bununla birlikte, bugün Dundee’nin play-off sevincini sürdürmek için ikinci sınıftan sadece üçüncü takım gibi görünmesi avantajlı.

Sırada ne var?

İskoç Premiership play-off final ikinci ayağı Pazartesi günü Rugby Park’ta yapılacak, Gökyüzü sporları; başlama vuruşu 7. 45 öğleden sonra.