Blog

Dean Smith ve Aston Villa vizyonu

Dean Smith, sevgili Aston Villasının dizginlerini teslim aldığında 2018, havale netti.

İki sonuçsuz promosyon kampanyası, uyuyan bir İngiliz futbolu devini Şampiyonada zayıflatmıştı. Kulübün Premier Lig’e geri dönmesi için üçüncü girişimin sonuncusu olması gerekiyordu.

Smith ve Villa’nın bu mücadeleye yükselmesinin üzerinden neredeyse iki yıl geçti, çünkü hedeflerin en önemli kısmı Şampiyona play-off finalinde Derbiye karşı galibiyetle Wembley’de bir Mayıs öğleden sonra gerçekleşti.

9 Mayıs Pazar 1 Mayıs: 00 öğleden sonra Başlangıç 2: 05 pm

 • Canlı Sky: Aston Villa vs Man Utd
 • Sky Sports’u edinin – son teklifler
 • Smith: Grealish Man Utd için hazır değil

Ancak öfori yatıştığında Smith, terfinin Miras aldığı kadro için çok erken geldi.

Adaptasyon ve kargaşa gerekliydi ancak sürecin kendisi neredeyse kulübü başa döndürün, Villa onların son gününde küme düşmeden kıl payı kurtuldu. İlk sezon Premier Lig’e geri döndü.

Smith, yalnızca

  “Hayatta kalmak her zaman o ilk sezonda kilit rol oynadı” dedi. Gökyüzü sporları. “Her bir kulübün, önceki sezon ligde oynadıkları için size finansal bir avantaj sağladığı bir lige katılıyorsunuz – kadroları daha güçlü.

  ” yönetim kurulu ve baş koç olarak, nerede olmak istediğimiz konusunda bir stratejimiz ve vizyonumuz var. Muhtemelen Premier Lig’e beklenenden bir yıl önce ulaştığımızı hissettik; o ilk sezonda devraldığım zamanlarda pek olası görünmüyordu, ama inanılmaz bir yola girdik 10 – play-off’lara gitmek için maç koşusu.

  dean smith steered aston villa back into the premier league via the 2019 championship play-off final
  Resim: Dean Smith, Aston Villa’yı Premier Lig’e geri döndürdü 2019 Şampiyona play-off finali

  “İlk sezon [in the Premier League] bir kargaşaydı, 13 imzalar ve geçen gün ayakta kalmayı başardığımız bir yer.

  “Sahip olduğumuz sahipler, terfiden hemen sonra yatırım yapmak istedikleri için şanslıyız, ancak oyuncuların yeni bir ligde uyum sağlamaları ve formlarını bulmaları zaman alıyor.

  “Bunu başardık, tekrar ilerlemek istedik ve hayatta kaldıktan sonra yazın daha küçük bir harcama yaptık. ve bu bu sezon meyvelerini veriyor.

  “Ollie Watkins, Matty Cash, Emiliano Martinez, Bertrand Traore’nin beğenileri, oyuncu olarak yeni geliştiler ve bu da bana şunu gösteriyor, ilerici futbol kulübü. ”

  Smith: ‘Meydan okumaya başlamalıyız’

  Şampiyonaya anında dişlerinin derisinden dönmekten kaçınmış , bir başka basamaklı ilerleme sezonu, Villa’yı orta masada bitirmek için rotada bıraktı ve kulübün İngiltere’nin seçkinleri arasında yeniden yer aldığını gördü.

  Villa, erken hız belirleyiciler arasındaydı. bunun Premier Lig sezonu, kulübün bir Avrupa mücadelesiyle flört ettiği bir kampanyanın ilk dört maçını kazandı. Hırslar yeniden değerlendirildi ve Smith için bir sonraki zorluk burada yatıyor.

  jack grealish is set to miss his third aston villa game in a row after picking up an injury in training last week 0: 38
  Aston Villa yöneticisi D ean Smith, Jack Grealish’in sakatlıktan sonra antrenmana döndüğünü ancak Manchester United’a karşı maçlarını kaçıracağını söyledi

  “Futbol kulübünün amacı Avrupa’ya katılmaktır” diye ekledi. “Sahiplerin vizyonu, oyuncuları geliştirmek ve dünya çapında Aston Villa Futbol Kulübü’nün değerini ve markasını büyütmektir. Meydan okumaya başlamalıyız.

  ” üst 10 ve devam etmek istiyoruz, bu sezon hedeflerimizden biriydi, zirvede olduğumuzdan emin olmak için 12.

  “Sezonu iyi bitirmek istiyoruz, normalde yapıyoruz ve eğer son beş maçta istediğimiz puanı alabilirsek en üstte bitirmeliyiz 10. ”

  ‘Hayranlar olmadan oynamak normal hale geldi’

  Sezonun son gününde Villa Park’ın kapıları Chelsea’nin ziyareti için açıldığında, Aston Villa taraftarları bilete el koyacak kadar şanslı olanları ilk elden inceleyebilecekler. Smith’in yokluğunda yaptığı iş.

  Villa’yı en son gören 14 aylar önce, koronavirüs salgını futbolu biz gibi dönüştürmeden önce Leicester’da ağır bir 4-0 mağlubiyetle destekçiler değişikliği görmemek için mücadele edecek.

  Bu, Smith’in kulübü bir sonraki seviyeye taşımasına yardımcı olabileceğine ve yarattığı düşünülemez normallik duygusunu silebileceğine inandığı uzun zamandır beklenen bir buluşma. göre p tüm sezonu kapalı kapılar ardında geçirmek.

  everton v aston villa highlights 2: 54
  İZLEMESİ ÜCRETSİZ: Aston Villa’nın galibiyetinden önemli noktalar Premier Lig’de Everton üzerinden
  • Premier Lig tahminleri
  • Premier Lig: Sky Sports’ta canlı oyunlar
  • Premier League’in önemli anları nasıl izlenir

  Smith, “Taraftarlar bizim için önemli bir rol oynayacak” dedi. “Geç bir tarafsızlık vardı, kazandığımızdan daha fazlasını kaybettiğimiz Villa Park’ta olduğu gibi, pek sık olmuyor.

  ” Biz ‘ Holte End’i tam sesle kaçırdık, topu Holte End kalesine çekiyor ve destekçilerimizin geri dönmesi için sabırsızlanıyoruz. ”

  Diye ekledi:” Orada düşünmüyorum hiç hayran olmadan oynamanın herhangi bir faydası oldu. Evde ve uzakta size karşı hiçbir şey olmadı 11 rakip oyuncular. Alıştığınız zaman 30, 000 veya 40, 000 taraftarlar size karşı ve bu oyunları etkileyebilir.

  “Her zaman oyunun zihinsel tarafı, bir kalabalığın getirdiği adrenalin ama talihsiz y, aslında hayranlar olmadan oynamak normal hale geldi. Hayranlar geri geldiğinde nasıl değişeceğini görmek ilginç olacak. ”

  pl mw35 preview 2: 40
  Biz Maç haftasını çevreleyen bazı istatistiklere göz atın Premier’de Lig

  Şimdilik, Smith ve ekibi, Pazar günü Manchester United Villa Park’a gittiğinde – canlı yayında Gökyüzü sporları.

  United, Ocak ayından bu yana Premier Lig’de deplasmanda yenilmez 2020 ancak Perşembe günkü Roma’da Avrupa Ligi yenilgisi Smith’e, Villa’nın hızlı başlaması şartıyla bir sürpriz yapabileceği umudunu verdi.

  “O zaman çok fazla puan düşürmedik. Villa patronu bu sezon ilk golü attık “dedi. “United, Roma’da evinden yeni kaybetti, bu yüzden umarım bu trendi devam ettirebiliriz.

  ” Daha yeni oynadılar ama hafta sonundan beri oynamadık; kesinlikle iyi başlayabileceğimizi ve onları şaşırtabileceğimizi düşünüyoruz. Nitelikleri var, bu yüzden savunmada güçlü olduğumuzdan emin olmalıyız, ancak aynı zamanda topta ilerici olmak ve Everton’a karşı kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. “