Blog

Barca darbe Granada kaybının ardından zirveye çıkma fırsatı

Barcelona Granada’ya 2-1 deplasman mağlubiyetinin ardından La Liga’nın zirvesine çıkma şansını geri çekti.

Lionel Messi,

23 dakika ile sezonun hedefi, Katalanları zorlu bir şampiyonluk yarışında zirveye çıkarmak için gitti.

Ancak Darwin Machis 63 anlarda eşitledi ve Granada beklenmedik bir geri dönüşü tamamladı 11 yedek Jorge Molina’nın yakın seçimlerden geldiği andan itibaren dakikalar .

Antrenörü Ronald Koeman’ın bu Granada rampasının ardından sevk edildiği Barca, Atletico Madrid’den bir puan önce dürtebilirdi, ancak lig liderleri Atletico Madrid’in iki puan gerisinde ve Real Madrid’in arkasında olabilirdi. zayıf birebir sicilleri.

  • La Liga bilgileri | Fikstürler | Tablo

Messi son dört maçında beşinci golünü düşük orta attı -Antoine Griezmann tarafından tarandıktan sonra bölgenin içinden fotoğraf.

Bununla birlikte, Arjantinli oyun kurucu, sadece oyunda değil, potansiyel olarak şampiyonluk yarışında da önemli bir anı tetikleyen şeyin ne olduğunu açıklayacak ve kısa bir süre sonra, Granada kalecisi Aaron Escandell’i sahada yenmek için bir defaya mahsus bir fırsatı geri çevirecek. alan .

Oyuncular, Oscar Mingueza’nın Luis Suarez’in topu kesmeyi başaramamasının ardından, Nou Camp’te ilk olarak Machs’ın kaleye yaptığı her iki şutuyla gol attılar.

Koeman kısa bir süre sonra hakem Pablo Gonzalez Fuertes tarafından yetkililere yaptığı şikayetlerden dolayı sığınağından çıkma emri aldı ve Molina’nın Barcelona’da ilk zaferini elde etmek için Adrian Marin’in noktasal çaprazlamasına önderlik ettiğinde geceleri daha da kötüleşti. Diego Martinez’in tarafı.

Koeman, “İkinci yarıda odak noktamızı kaybettik ve bagajda hatalar yaptık” dedi.

“Kaybettiğimiz gerçeğini kabul etmemiz gerekecek, her şeyin gerçeği budur . Oyunu kazanma şansımız vardı ama bu kadar. gidin ve her iki taraf da (şampiyonluk yarışında) programda sorun yaşayacak .

“Pazar günkü maça (Valencia’ya kapalı) hazırlanmamız gerekiyor. Hâlâ karışımın içindeyiz ve bir şansımız var . Bunu kabul etmemiz, yolumuza devam etmemiz ve yeni bir tanesine hazırlanmamız gerekecek.

“Denedik ama hedeflerini attığında çok fazla şans yaratamadık . Mağazayı güzelce kapattılar ve biz oluşturamadık .”