Blog

Avrupa Süper Ligi: Temel Sorgular

Altı İngiliz takımının bir Avrupa Avrupa Süper Ligi planlarının bir parçası olması bekleniyor, ancak şu ana kadar Tam olarak ne biliyoruz?

Ne oldu ?

Bir grup Sky News’e

göre Avrupa’nın en önemli kulüplerinden , ayrılıkçı bir Avrupa Süper Ligi başlatma teklifini kabul etti. .

Teklif, kulüplerin UEFA Şampiyonlar Ligi’ne rakip olmak için kendi yarışmalarını oluşturmalarını içeriyor.

Hangi kulüpler dahil ?

Premier Lig’in altı büyük kulüpleri – Manchester United, Manchester City, Liverpool, Arsenal, Chelsea ve Tottenham dahil.

Sky Sports News yorum için her iki Premier Lig kulübüyle iletişime geçti; Manchester United ve Tottenham tekliflere yanıt vermeyi reddetti .

Öneriye katıldığı bildirilen diğer kulüpler Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Juventus, AC Milan ve Inter Milan.

Alman devleri Bayern Münih ve Borussia Dortmund dahil değil ve Fransız şampiyonlar Paris Saint-Germain de dahil değil.

Format ne olacak?

Önerilen ayrılıkta yer alanlar, sadece ‘ek’ bir hafta ortası fikstürü olduğuna işaret edebilir, ancak önceden paketlenmiş bir programla, bu kadar basit veya anlaşılır değildir.

Katılan grupların toplam sayısı ve belirli format belirsizliğini koruyor, ancak bunun Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan rakip olduğu yaygın olarak kabul ediliyor.

Sky News’den Mark Kleinman’a dayanarak, “Planlar aylardır geliştiriliyor . Açık olmak gerekirse, bu, Avrupa’nın yerel liglerinin her birinden bir kopuş olmayacak, ancak tasarlanmış bir hafta ortası yarışma olacaktır. UEFA Şampiyonlar Ligi’ni gasp etmek için.

“Bunda sadece beş sıra olması bekleniyor 20 – atletik liyakate dayalı olarak her yıl güçlü bir rekabet mevcuttur. ”

Celtics nasıl finanse edilebilir ?

Amerikan bankası JP Morgan tarafından bu yeni projeye yaklaşık 5 milyar dolar taahhüt edildi.

Gece kulüpleri şu ana kadar ne dedi ?

Gece kulüpleri henüz yorum yapmadı ancak Pazar akşamı bir açıklama yapılması muhtemeldir.

  • Avrupa Süper Ligi duyurusu geliyor; Altı PL kulübü bağlantılı
  • Yeni Şampiyonlar Lig formatı kararının Pazartesi günü verilmesi gerekiyor
  • Man Utd, Arsenal taraftarları Şampiyonlar Ligi reformlarını çarptı

Yanıt ne oldu?

gary neville on breakaway plans 9: 26
Gary Neville, Roy Keane ve Micah Richards, Avrupa Avrupa Süper Ligi programlarına ilişkin görüşlerini bildiriyorlar. Sky Sports, cevapları için ilgili kulüplerle iletişime geçti .

Planlar, Sky Sports uzmanı Gary ile geniş çapta kınama yol açtı İngiliz kulüplerini etiketleyen Neville, bir “rezalet” içeriyordu ve onları Premier Lig’den haklı çıkarmaya çağırıyordu.

Avrupa’daki yönetim organları ve ligler, öneriyi iktidarı ele geçirme girişimi olarak görüyor.

Premier Lig, bir süper ligin açık rekabetin öncülünü “mahvedeceğini” belirten bir açıklama yayınladı .

“İngiltere ve Avrupa’daki hemen hemen tüm kulüplerin taraftarları şu anda takımlarının zirveye çıkıp en iyilere karşı oynayabileceğini hayal edebiliyor” dedi .

“Avrupa Süper Ligi fikrinin bu hayali mahvedeceğini düşünüyoruz ”

<p>avrupa süper ligi: temel sorgular 3: 01
Roy Keane ve Micah Richards, Avrupa Süper Ligi hakkındaki duyurunun tamamen açgözlülükten kaynaklandığını ve genel olarak futbola zarar vereceğini düşünüyor.

UEFA, tüm İngiliz Futbol Federasyonu, Premier Lig, İspanyol FA, La Liga, İtalyan Futbol Federasyonu ve Serie A, kulüplerin ulusal rakiplerinden çıkarılmasını yasaklamakla tehdit etti.

“Bunun olmasını önlemek için hem adli hem de atletik her düzeyde insanlara sunulan tüm önlemleri değerlendirebiliriz . Futbol, açık müsabakalara ve sportif liyakate dayanır; olamaz herhangi bir şekilde .

“İlgili kulüplerin ulusal, Avrupa veya dünya düzeyinde başka herhangi bir yarışmada oynaması yasaklanacak ve oyuncularının milli takımlarını temsil etme şansı reddedilebilir ”

Başbakan Boris Johnson’ın durumu tweet attı: “Bir Avrupa Süper Ligi planları futbol için çok zararlı olabilir ve biz futbol yetkililerinin harekete geçmesini destekliyoruz. Yerli sporun kalbine vururlar, aynı zamanda ülke çapındaki hayranları da endişelendirirler .

“İlgili kulüpler, herhangi bir önlem almadan önce sevenler ve daha geniş futbol topluluğu adına cevap vermelidir .”

Bu ne kadar gerçekçi ?

Bu hem İngiliz futbolunun hem de Avrupa futbolunun geleceği için önemli bir duygu .

Daha önce buradaydık – özellikle Büyük Resim Projesi – ama şimdi farklı olan şey, hazırlık derecesi ve neyin imzalanmış olabileceği ya da olmayabileceği.

Premier Lig, UEFA ve diğer Avrupa liglerinin öfkeli tepkisi, bunun yerel ve Avrupa liglerinin bütünlüğünü ne kadar tehdit ettiğini gösteriyor.

Kulüpler, onaylanmamış bir ayrılık ligi birleştirmek için ulusal müsabakaları yöneten federasyonların onayına ihtiyaç duyacaktır.

Premier League CEO’su Richard Pros herkese bir notta

“Böyle bir izne izin verilebilecek herhangi bir senaryo öngöremiyorum” dedi 21 Premier Lig kulüpleri.

preview image 1: 28
Sky News Şehir Editörü Mark Kleinman, proje ile ilgili en son gelişmeleri anlatıyor UEFA’nın yeni Şampiyonlar Ligi formatını duyurmasının arifesinde gelen ayrılıkçı Avrupa Süper Ligi .

Sonuçlar ne olacak?

Potansiyel olarak çok büyük . Premier League ilkesi L.9 uyarınca, hepsi 20 kulüpler imza atıyor , kulüpler Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, FA Kupası, FA Topluluk Kalkanı, Carabao Kupası veya başka bir şeye katılmak istemeleri durumunda ‘Yönetim Kurulu’nun önceden yazılı onayını’ almalıdır. ilçe birliği tarafından onaylanan yarışma .

Ekibi onaylanmamış bir müsabakayı birleştirmeyi kabul eden herhangi bir katılımcı, herhangi bir UEFA veya FIFA yarışmasında oynamama riski, örneğin Avrupa Birliği ve Dünya Kupası.

Ocak ayında FIFA, ayrılıkçı bir ligin tanınmayacağını ve “böyle bir yarışmaya dahil olan herhangi bir kulüp veya katılımcının sonuç olarak, FIFA veya bireysel konfederasyonu. ”