Blog

Allardyce: Düşme sancısı, yönetim çekme

Sam Allardyce kendisini başka bir hayatta kalma hurdasının sıcaklığında değil, gündüz bir televizyon programında farklı bir spot ışığı altında bulduğu birkaç yıl önce şirket sezonunun sonundaydı .

Brexit çekişmesinden yakınıyor ve “takla atan” politikacıları kullanarak işinin bittiğini ilan ediyordu. Daha sonra “bastırılmış enerjiyi” serbest bırakma tarzının bu olduğunu kabul edecekti çünkü kendisini West Midlands Bölge Ligi’ndeki okul günlerinden uzaklaştıran oyuna bakarken buldu.

Mevcut olayları çiğnemek için tekrarlanan davetler vardı, ancak West Brom’un Aralık ayında arayarak yangınları söndürmek için deneyimli bir itfaiyeci aradığını kabul etmesi sadece saatlerini aldı. hasar verilecek ve kavurma izlerinin yer değiştirmesi fazlasıyla zor olacaktı.

Özel bir röportajda Sky Sports, Allardyce, en iyi uçuştaki ilk küme düşmenin duygusal enkazından seçim yapıyor , yönün manyetik çekişini göz önünde bulundurarak ve en üst seviyedeki oyunun nasıl değiştiğini düşünmek .

“İki yıl sonra bitireceğimi düşünmüştüm ama West Brom geldiğinde …

” Benim kadar bırakmaya çalıştığım sürece – West Brom’a geri dönmeden önce yaptığım kadar maçtan uzakta hiç yatırım yapmadım – beraberlik çok fazlaydı.

“Neden geri dönmek istiyorsun , bağımlılık bu.”

  • Canlı Sky: West Brom vs Liverpool
  • Sky Sports’u Edinin | HEMEN TV Kartı Alın
  • En son Premier Lig maçları Sky Sports’ta canlı
sam allardyce
Resim: Yenilgi West Brom’u Şampiyonaya mahkum ederken, Sam Allardyce Emirlikler’de yanıt verir

Pazar 16 4 Mayıs: 00 pm Başlangıç 4: 30 pm

West Brom’un küme düşmesinin Arsenal’deki yenilgiyle onaylanmasının üzerinden beş gün geçti, ancak şok duygusu takılıyor biz konuşmadan önce basın toplantısının başında ağır .

“Hiç böyle bir şey hissetmedi” çünkü ne kadar süreceğini anlamıyor. Açıkça “aklını başına getiremiyor” diyor. Uykusuz geceler oldu, beklenmedik bir şekilde kafasına çağrılan oyunlar – pek çok neredeyse – ve kantin personelinin yanı sıra oyuncular ve hayranlarının fikirleri .

18 – Slaven Bilic’in yerine geçmek için imzaladığı aylık sözleşme, taraflardan herhangi biri.

  • Super 6) Ekstra ile oynadınız mı? İlk golcüyü, kart verilecek ilk oyuncuyu ve çok daha fazlasını tahmin edin 5, 00 0 ücretsiz . Mohamed Salah (21), Liverpool’u Manchester United’da dördüncü olarak tamamladıktan sonra Premier League Golden Boot yarışında Harry Kane ile skorları eşitledi, Matheus Pereira son altı golden beş gol attı ve övünüyor 10 West Brom’un kötü gösterisine rağmen kampanya için. Bu oyunculardan biri gol atmaya başlayabilir mi? Ücretsiz oynayın, 4’e kadar girişler: 30 öğleden sonra.

Kendi Bolton ve West Ham’da terfi hileleri ve Baggies’i ilk sorduğunda geri getirmek mi? CEO’Ken ‘Xu Ke’den ve spor müdürü Luke Dowling’den sorumlu mu? Bunu nasıl yapmalı? Şampiyonanın son tadından on yıl sonra, soğuk ve ıslak bir gece – evet, evet – Stoke hala çekici mi?

Allardyce, Leeds’e karşı girişilen çabalara perde düşmeden önce muhtemelen bir karar verileceğini ve sığınaklarının kalıcı ilacını düşündüğünü doğrulayacak.

“Gerilimleri ve yönün gerginliklerini biliyorum” diyor . “Buna katlanmaya hazırım .

” İyi tarafını hissetmeye iyi hazırlandığım için, sizi cezbeden şeylere katlanmaya hazırım; futbolcuların daha iyi oynamalarını sağlamaya çalışmak ve aynı zamanda oynadıkları pozisyon veya birimden bağımsız olarak bu seviyede neyin gerekli olduğunu anlamak için birlikte çalışan geri dönüş.

“Takım olarak birlikte nasıl çalıştığına dair bu sorumluluğa sahip olmak, gerçekten almayı sevdiğim bir şey.”

west bromwich albion's matheus pereira, 2nd right, celebrates with team mates after scoring his side's opening goal during an english premier league soccer match between west bromwich albion and southampton at the hawthorns in west bromwich, england, monday april 12, 2021. (tim goode/pool via ap)
Resim : Allardyce’in büyüsünün ikinci yarısında West Brom gelişti, ancak yükseliş çok geçti

1’in üzerinde denetleniyor, 00 Süpervizör olarak 0 maç ve Blackburn, Crystal Palace ve Sunderland’de küme düşmeyi önleyerek İngiltere ile o talihsiz fırçanın her iki tarafında sekiz farklı Premier Lig kulübünde dümeni ele geçirdi, antrenman kariyerine başladığı kulüpte yetersiz kalmadan önce 30 yıllar geçti .

Kaçış uzmanının etiketi bu günlerde rahatça yapışıyor, ancak acil durum yönetiminin zorluğu yine de çekici geliyor.

“Her zaman olmak istediğim bir yer, Premier Lig. Bence diğer tek cazibe, uluslararası bir gönderi olurdu, ancak gerçekleşmemişti.

“Premier Lig’e geri dönmek benim için her zaman bir öncelik olacak; daha önce sezonun o döneminde birçok kulübe nasıl yardım ettiğimi denemek ve birine yardım etmek.

“Bir sicil oluşturuyorsan, bazen kendini bundan daha fazlası olarak görürsün ama bu böyle; eğer insanlar seni sanıyorsa veya bu tür bir işse insanlar yapabileceğine inanıyor, bunu becerinin en iyi şekilde yapmaya çalışıyorsun .

“Daha önce zafer kazandığında, benim yaptığım gibi tüm bunları tekrar yapmaya çalışıyorsun İşte. Köşeyi döndük ama yeterince iyi değil . ”

Allardyce, ‘dan sadece yedi puan alan bir West Brom takımından daha fazlasını aldı. oyun ortasında -Aralık, önceki kurtarma görevlerine kıyasla daha kasvetli ve ilk bakışta daha kasvetli bir hal aldı. . Albion, toplamda yeni patronu altında ilk dört ev oyununu kaybetti. – 0 yine de giderek daha zinde ve daha dirençli hale geldiler; son yediden yalnızca birini kaybettiler.

Büyük Sam’in bunu yaptığını öne süren canlı performanslar oldu ve Chelsea’nin küstahça, Matheus Pereira’dan ilham alan yıkımı, ancak hayal kırıklığı büyük dakikalardan yararlanmak için bir başarısızlıktı.

“Hedeflerimizi nihai olarak belirleyelim. ly – beraberlikleri galibiyete dönüştüremezdik. Hayranları da özledik . İyi ya da kötü, yuhalama ya da şerefe, aynı olmadı.

“Oyunculara artan, bu avantajın klinik olması açısından bir boşluk olabileceğini düşünüyorum … Everton, Fulham, Newcastle … Ben değilim bize ayakta kalmamız için yeterince fark bıraktıklarını, ancak kesinlikle yarışta kalmamızı sağlayacaklarını söylüyorlar . ”

Allardyce, West Brom’a geldiğinde oyuncularını almak için mesajı basitleştirmek istedi, ancak yollarını bulmaya çalışan antrenörlere göndereceği başka bir mesajı var.

Kibrit, homojenliğe yenik düşmenin tehlikeleri olduğunu belirtiyor.

Kendi inançlarından, İngilizlerin en iyilerini desteklemekten, sonuçların erdemlerini övmekten asla çekinmedi .

Allardyce, pragmatist beklenmedik bir şekilde hareketli bir şekilde konuşuyor.

sam allardyce will come up against jurgen klopp on sunday
Resim: Sam Allardyce, Pazar günü Sky Sports’ta canlı olarak Jurgen Klopp ile karşılaşacak

Herkes tamamen aynı şekilde oynamak ister … 66, aslında benim 21 bu nedenle, insanlar bana ne yapmam gerektiğini ve nasıl yapmam gerektiğini söylerken . Futbol alanına zarar veriyor . Dünyanın en iyi liginin farklı sistemleri, farklı oyun yöntemleri olması gerekir.

“Adam’a karşı sandıktan oynamanın amacı nedir City ve Liverpool, bu ülkenin en yüksek baskısı yapan takımı . Bırakırlarsa arkadan oynarsınız . Mesafe nerede ? Boşluğu sömür . Bunu düşünecek oyuncuları bulmaya çalıştım.

“Karmaşık olan basit bir oyun çok fazla erkek ve kadın tarafından çok fazla.

“Premier Lig taktiksel olarak sertleşti mi? Hayır. Büyük değişiklik, herkesin tam olarak aynı şekilde oynamak istemesidir . Herkesin beyni yıkandı, ‘Bunu oynamalısın bir şekilde, sizin yapmanız gereken

“66, gerçekten memnunum benim 30, insanlar bana ne yapmam gerektiğini ve nasıl performans göstermem gerektiğini söylüyor . Futbol alanı için zararlıdır . Donuklaşacak . Dünyanın en iyi liginin farklı sistemleri, farklı oyun yöntemleri olması gerekir.

“Her genç menajeri aynı şekilde zorlamak kişisel olarak benim için koçların gelişimini engelliyor; gerginlik nedeniyle bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ve sonunda işlerini kaybederlerse, futbolda başa çıkacak başka bir fırsatı bulamayacak mükemmel koçlar olacaklar .

sam allardyce - ap
Resim : Sam Allardyce, Aralık’ta Slaven Bilic’in yerini aldı

Her zaman İngiliz koçları teşvik etme olasılığım vardır; beni önyargılı olarak nitelendirebilirim, ancak onlara her şekilde sadık kalmayı seviyorum . Brendan Rodgers – bu en iyi h o tasarlandı, Liverpool’da ne yaptı, Celtic ve Leicester’da ne yaptı. Ve kitapları dengelemeye ihtiyaç duyarken play-off’larda Oxford almak için harika bir iş çıkaran Karl Robinson gibi birine bakıyorum. Fark edilmek ve ilerlemek için yeterince yapacak mı? Bu başka bir konudur .

“Genç koçların kendilerini sahip oldukları personel ve oyuncular ve yetenekleri . Eğer her zaman bagajdan oynama yeteneklerine sahiplerse, harika . Eğer onlar yok, topu dağıtmaya devam edecekler ve direniş derecelendirmeye devam edecek . Ara sıra başka bir yol bulmalısın ve bulamazsan işini kaybedersin ”

O Bolton’dayken İngiliz oyununun veri ve spor bilimi ile ilişkisini kurmasına yardımcı oldu, ancak modern oyunun doyumsuz analitik arzusu hakkındaki değerlendirmesi, gerçekçiliğe dayanıyor.

“İstatistikler, veriler ve hesaplamalar açısından gelişme önemli, ancak pek çok kulübün düşünmeye başlaması tam olarak her şeyden önce değil .

“Algoritmaların futbolda önemli bir rol oynayacağını tahmin etmiştim ama hayatımızda ne kadar büyük bir rol oynayacaklarını tahmin etmemiştim : ‘ Günaydın! Yardımcı olabilir miyim ? ‘ Ancak, sadece bir algoritmayı dinleyemezsiniz. Özellikle askere alma konusunda nihai kararları veren spordan geçmiş gözlere sahip insanlara sahip olmalısınız.

“Veriyi nasıl kullanırsınız anahtardır . Benimle alakalı verileri alırım ve aldığından emin olurum Koçlarım, fizyolar, spor bilimcileri, güç ve kondisyon grubu, bireyi geliştirmek için beslenme uzmanı tarafından doğru şekilde yönlendirilir .

“Her şeyden önce fizyolojik bilgiler, Başkalarının verilerini de aldığımız için tam olarak hangi pozisyonda oynadıklarıyla uyumludur . En iyi Premier Lig bekçisi neye benziyor? Bizimki neye benziyor ve onları ne kadar geliştirebiliriz? Bizim için bir pozisyonda en iyi oyuncuya sahip olmak zordur, ancak eğer hepimiz biraz gelişirsek, o zaman bir personel olarak daha iyi oyuncularla takımları üzebilir ve bozabiliriz . ”

skysports

Bu miktardaki futbolla baş edip edemeyeceğini bulmakla ilgiliydi ama yapabileceği güvencesi ve kendine güveni var. Meydan okumayı üstlendiği ve teslim ettiği için ona kredi . kulüp .

Kendi ünlü sanatçılarının geleceği – oyuncular Matheus Pereira ve Sam Johnstone gibi – menajerlerininki gibi zamanla daha net hale gelecekler. Allardyce “kiraz toplama” olmayacağı konusunda ısrar ediyor kulüp g Herhangi bir satışı onaylamalarına değer – Pereira’nın mevcut anlaşmasının üç yılı var – ancak, kredi tutmanın olasılıkları hakkında sert bir değerlendirme yapıyor Okay Yokuslu ve Mbaye Diagne: “Bunları karşılayamazdık”.

Baggies, son dört küme düşmelerinin her birinin ardından iki sezon içinde geri döndüler, ancak Allardyce, ekonomiden psikolojiye kadar koşulların daha bol olması gerektiğini biliyor.

“Bununla en iyi başa çıkabilen insanlar, finansal olarak en iyi geri dönüş şansına sahip olurlar. Açıktır ki, bazı parasal kısıtlamaların uygulanması gerekir, bununla ilgili çok az şüphe vardır, ancak bu ne kadar hızlı olduğuna bağlıdır. Önümüzdeki yıl burada olan oyuncular hayal kırıklıklarının üstesinden geliyor ve ayrıca grubu ileriye taşımak için yeni yüzler ortaya çıkıyor . ”

sam allardyce and callum robinson
Resim : Sam Allardyce, Callum Robinson’a talimatlar sağlar

Allardyce, yeni bir ivmenin içeriden gelebileceğini umuyor. Kulüp gençleri FA Gençlik Kupası yarı finallerine ulaşırken, Rayhaan Tulloch ve Rico Richards uzun vadeli fiyatlara bağlanan umut verici iki genç. Yakın zamandaki zorlu yeniden yapılanmaya rağmen iyimserlik var.

Allardyce, “Çocuklara gidip ilk gruba girebildiğinizi kanıtlamanız için daha iyi bir zaman olmadığını söyleyebilirim” diyor .

“Sanırım durum budur . Benim için üzücü olan şey [coronavirus] baloncuklar, bu yüzden onları ilk takımla düzenli bir eğitimde görmemize izin verilmiyor . Belki bunlardan birkaçı ilk takımda oynardı . Onları izleyebilirsin, evet, ama onları birinci takımdaki oyuncularınla birlikte görmekle, baş edip edemeyeceklerini görmekle aynı şey değil .

“Bir dalı düşürmek istemedik ama akademi oyuncularının kendilerini resme koyma şansı çok daha yüksek. Düzenli olarak oynayacak kadar iyi birkaç oyuncu bulmak, kulüpteki reklamcılık için büyük bir fark yaratabilir . ”

Allardyce, uykusuz geceler ve Neredeyse , kulübün geleceği ve hatta siyaseti hakkında: “Hala söyleyecek çok şeyim var …”

Ama Liverpool için hazırlıklar var – son beş karşılaşmasının her birinde Jurgen Klopp’u engelledi – ve grubunun “gösterilerimizle gurur duyarak ellerinden geldiğince hevesle” bitirmesini istiyor.

O zaman tartışmanın zamanı gelir ama gelecek ne getirirse getirsin, Sam Allardyce henüz futbol alışkanlığını başlatacağına dair bir işaret göstermiyor.

01