Blog

2022 Dünya Kupası için Wenger ipuçları 'otomatik ofsaytlar'

FIFA, 2022 Dünya Kupası için ofsaytları değerlendirmek için otomatik bir sistem uygulamaya hazır olabilir. Katar, diyor Arsene Wenger.

Eski Arsenal yöneticisi Wenger, şu anda FIFA’nın küresel futbol geliştirme şefi ve bir oyuncu ofsayt olduğunda yardımcı hakeme bildirimde bulunacak tam otomatik bir sistem getirilmesi için bastırıyor. .

Futbolun yasalarını denetleyen kuruluş olan Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), geçen ay ofsayt yasasını incelemeye devam ettiğini ve yarı otomatik karar verme teknolojisini test etmeyi planladığını söyledi, bunun yerine VAR’ı ofsayt konusunda bilgilendirir.

  • PL asistanı hakem Sian Massey-Ellis VAR ve çevrimiçi nefret
  • Marco van Basten: Ofsayt kanunu neden hurdaya çıkarılmalı

Teknolojiyi kullanmanın amacı, daha doğru ofsayt görüşmeleri sağlamak ve VAR’ın ofsaytları değerlendirmek için harcadığı zamanı azaltmak olacaktır.

Wenger söyledi FIFA’nın Canlı Futbol televizyon programı: “Sanırım otomatik ofsayt

. Otomatik, sinyalin doğrudan çizgi hakemine gittiği ve yan hakemin saatinde kendisine ofsayt olup olmadığını gösteren kırmızı bir ışık olduğu anlamına gelir.

diagne's strike was ruled offside fractionally in stoppage time
Resim: VAR’ın ofsaytları yargılamak için harcadığı süre, teknolojinin karar, diyor Wenger

“Şu an, Oyuncuların ofsayt olup olmadıklarını görmek için hatta oldukları durumlar var. Ortalama olarak, beklememiz gereken süre doldu 70 saniye, bazen bir dakika 20 saniye , bazen durumun takdir edilmesi çok zor olduğunda biraz daha uzun.

“Çok önemli çünkü marjinal durumlar için birçok kutlamanın ondan sonra iptal edildiğini görüyoruz ve bu yüzden çok önemli olduğuna inanıyorum. ben önemli adım.

“Yarı otomatik, önce VAR’a gider ve onu yan hakeme sinyal verir. Otomatik ofsaytlara sahip olmak için çok zorluyorum, bu da sinyalin hemen hat hakemine gitmesi anlamına geliyor. ”

FIFA, yarı otomatik sistemi 2019 Dünya Kulüpler Kupası.

Wenger ofsayt görüşmelerinin maç görevlilerinin elinden alınmasını isterken, FIFA geçen yıl şunları söyledi: “FIFA ve IFAB, hakemlere mevcut en iyi desteği sağlayacak teknolojinin getirilmesiyle, nihai kararın hakemde kalacağını her zaman savundu.”